У Львові провели фестиваль військових традицій і звитяг України (відео)

23:45 15 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Ярослав Тимчишин / «Gazeta.ua»

«На валах» у нашому місті розгорнули просто неба музей військової техніки.

З 13 до 15 травня у сквері «На валах» перед Львівською облдержадміністрацією розгорнувся музей військової техніки. Під відкритим небом люди роздивлялися справжні танки, гармати та рушниці.

Оглядали побут солдат, які брали участь у Першій та Другій світових війнах на території України. Це австро-угорські війська, Червона Армія, дивізія СС «Галичина» та УПА.

У військових наметах акуратно розклали бойові нагороди. Командир перевіряв – чи все на місці й за статутом. Біля його стола – автомат Калашникова і ще кілька одиниць зброї. 

За два кроки від командирського намету готували рядові солдати. У невеликому казанку шкварчало м'ясо. Скоро – обід. Військовий табір обгородили дротом та мотузками.

Організатори дійства – члени Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять». Вони й переодяглися у військових XX століття. Захід провели на честь відзначення 125-ї річниці від дня народження засновника ОУН Євгена Коновальця.

Голова Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» Любомир Горбач запевнив: «За три дні прийшла велика кількість людей. По мові розуміємо, що найбільше приїжджих зі східних, південних та північних теренів України. Люди цікавляться – і це добре. Без військової історії нам буде важко боротися з зовнішнім ворогом. Український народ будуть використовувати проти своєї держави, як це вже багато разів і робили».

В останній день роботи музею зібралося кілька десятків людей. Усі уважно роздивлялися раритетну техніку: автомобілі, зброю. У військовій машині сидів одягнений у форму австрійської цісарської армії. член Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» Віктор Стефанович. На фестивалі він виконував роль солдата, який перейшов на бік України й бореться за її свободу.

Віктор розповів: «Австрія під час Першої Світової не могла функціонувати так, як раніше. Кожен народ почав відходити і боротися за незалежність. Український теж. Воювали з російською армією, навіть між собою воювали, були і такі моменти». 

До нього часто підходять люди. Запитують, про техніку, зброю, хочуть познайомитися з новими приладами й військовим приладдям.

Львів'янин Тарас Магмет розповів: «Про Другу світову добре знаю із розповідей своїх дідусів. Прийшов, щоб на власні очі подивитись, як жили тоді солдати. На Західній Україні одні боронили рідний край в Червоній Армії, другі в – СС Галичина. Там теж багато було. Прадід мій по татовій ліній ордени та медалі отримував як червоноармієць. Інший дід – в СС Галичина воював». 

На фестиваль прийшли й жінки. Відвідувачка Юлія Чорна задоволено відзначила: «Історію повинні знати всі. Атмосфера у сквері сприяє навчанню. Все цікаво. В музей ти прийшов, нічого рукам не можна чіпати. Тут можна і підійти, і сфотографувати» .

Галина Ганушевська прийшла підтримати сина Василя. На фестивалі хлопець – солдат УПА. Поки син розводить багаття, жінка його фотографує для сімейного альбому.

Галина розповіла: «Маю свого солдата. Уже три роки у Товаристві «Пам'ять». Підтримую, як можу –й морально, й матеріально. Кожної суботи-неділі він у роз'їздах. У фільмах знімається. Завдяки сину, стала розумітися на військових речах. Щоразу треба готувати йому різні приладдя із собою, вишиванку, військову форму та прилади». 

Це перший Фестиваль військових традицій і звитяг України. Раніше Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» проводило схожі, але значно менші, заходи.

До Дня захисника України, 14 жовтня, Товариство планує провести ще один триденний фестиваль. Хочуть показати також техніку та устрій військових формувань часів Київської Русі та козаччини.

Про це повідомили сьогодні, 15 травня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua», де також опублікували фото і відеорепортажі з фестивалю.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини