У Львові пом’януть жертв депортації кримськотатарського народу
16:32 16 травня 2019 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
У суботу, 18 травня, у Львові організовують пам’ятні заходи, присвячені 75-й річниці депортації кримськотатарського народу з Криму.
Про це повідомили в четвер, 16 травня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Зокрема, на площі Ринок реквіємом та хвилиною мовчання вшанують пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу, а також презентують виставку картин кримськотатарського художника та організують флешмоб «Крим-Україна-Європа». А в «Дзизі» відбудеться допрем’єрний показ українського історичного документального фільму «1944».
«18 травня об 11.45 на площі перед Ратушею відбудеться відкриття тематичної виставки картин кримськотатарського художника Рустема Емінова з серії «Унутма!» («Не забувай!»), присвяченої депортації кримських татар з історичної Батьківщини у травні 1994 року. Виставка триватиме упродовж дня», – поінформували також у ЛМР.
«18 травня о 12.00 на площі Ринок розпочнеться всеукраїнська акція «Хвилина мовчання» в пам’ять про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. Відтак, 12.05 до 12.45 триватиме реквієм за участю представників місцевої влади, кримськотатарської громади, запрошених гостей і мешканців міста. Зокрема, спочатку зазвучить державний Гімн України та Гімн кримськотатарського народу, а відтак зі словами виступлять отець з релігійної спільноти, представник релігійної спільноти мусульман та Почесний громадянин міста Львова Мирослав Маринович. Тут організатори очікують до 200 учасників», – розповіли також у ЛМР.
«18 травня о 12.45 на площі Ринок відбудеться групова акція-флешмоб «Крим-Україна-Європа». Передбачене символічне поєднання трьох прапорів: національних українського і кримськотатарського, а також прапора Європейського Союзу», – повідомили також у ЛМР.
«18 травня з 18.00 до 19.30 в арт-центрі «Дзиґа» на вулиці Вірменській, 35 відбудеться допрем’єрний показ українського історичного документального фільму «1944», виробництва кінокомпанії «Fresh Production Group», за підтримки Міністерства інформаційної політики України. У фільмі режисерів Фатіми Осман та Юнуса Паші історію депортації розповідають люди, які безпосередньо її пережили», – поінформували також у ЛМР.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook