У Львові погасили марку, присвячену перемозі на горі Маківці (відео)

17:15 6 грудня 2015 р.

Фото до новини


Фото: скріншот з «YouTube»

Укрпошта ввела в обіг та вважає дійсним для пересилання письмової кореспонденції в усіх відділеннях поштового зв’язку художній поштовий конверт з оригінальною маркою.

«На виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення діяльності Українських січових стрільців та 100-річчя їх перемоги на горі Маківка, з метою вшанування мужності та героїзму борців за незалежність України», Укрпошта 5 грудня ввела в обіг та вважає дійсним для пересилання письмової кореспонденції в усіх відділеннях поштового зв’язку художній поштовий конверт з оригінальною маркою «Пам’яті Українських Січових Стрільців. 100 років з дня битви на горі Маківка» –повідомили сьогодні, 6 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Сьогодні, 6 грудня, у Львівській міській раді проведено спеціальне погашення конверта. 

У погашенні конверта взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий, виконувач обов’язків директора Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Микола Ростов, Іван Вакарчук, Ігор Калинець, Петро Адамик, Роман Грицевич. Виконувач обов’язків директора Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Микола Ростов зазначив:

«Сьогодні непересічна подія. 100 років тому на горі Маківці відбувся бій між січовими стрільцями і російською армією. Пошта ніколи не стояла осторонь від таких резонансних подій. На виконання доручення генерального директора був виготовлений спеціальний художній конверт з оригінальною маркою, який присвячений цій події.

Звичайно, всі події, які відбуваються в державі, всі видатні діячі, які зробили певний вклад в розвиток держави – завжди увіковічуються у наших конвертах. Тому сьогодні, за дорученням генерального директора, ми провели спеціальне погашення конверта з маркою.

Сьогодні, при святі Дня української армії, проводилось спеціальне погашення художнього маркованого конверту, який випускався під 100-річчя битви Січових стрільців на горі Маківці біля Сколе. Ця подія буде у нас на Поштампі 3 дні, всі охочі зможуть підійти і купити цей конверт, щоб відправити у будь-який куточок світу».

На конверті зображено фото «Легіон УСС в Карпатах на горі Маківка, 8 березня 1915 р.», напис: «Пам’яті Українських Січових Стрільців. 100 років з дня битви на горі Маківка»; мікрошрифт: «УКРАЇНА UKRAINA».  На марці зображено: Меморіал Українських Січових стрільців на горі Маківка; напис: «УКРАЇНА UKRAINA 2015».

Літерний номінал марки «F» відповідає тарифу пересилання рекомендованого листа від організацій до 20 грамів у межах України. Тираж –400 000 примірників. Дизайн – Наталії Гожої.

Бої за гору Маківку відбувалися під час Першої світової війни – з 29 квітня до 4 травня 2015 року – на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ.  На цім майже 1000 метровім шпилі між Тухлею і Головецьком висипали могили 34 юнакам-героям. 

Гора стала ключовим пунктом оборони австрійської Південної армії, адже закривала найкращі підходи російській армії. Січові Стрільці вистояли під натиском російських військ і зуміли втримати позиції. На честь Героїв на горі встановлено пам'ятний знак». 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів