У Львові натрапили на 21 людський останок в’язнів пересильної тюрми

16:15 2 вересня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

Усі кісткові рештки належать дорослим людям чоловічої статі.

На місці будівництва Меморіального музейного комплексу «Територія Терору» на проспекті Чорновола, 45 у Львові пошуковці виявили 21 людський останок. За шістьома скелетами ідентифікували німецьких військовополонених, решта належать цивільним особам. Усі люди були в’язнями пересильної тюрми №25, яка функціонувала на цій території у 1944-1955 роках.

Директор музею «Територія Терору» Тарас Чолій зазначив: «Інформацію про можливі поховання на території «пересилки» ми неодноразово чули від старших людей. Перед початком будівництва проводили археологічні дослідження методом шурфування території і нічого тоді не знайшли. На останки натрапили будівельники за межами самого Музею, під хідником на вулиці Чорновола. Не виключено, що на території, яка не входить до музейного комплексу, але належить сьогодні приватним особам, також можуть бути поховання. Місце поховань ми ознакуємо окремою меморіальною таблицею».

За словами заступника директора КП ЛОР «Доля» Ярослава Онищука, усі кісткові рештки належать дорослим людям чоловічої статі. Загиблих до ям клали по чотири-п’ять осіб, поспіхом, хаотично. 

Заступник директора КП ЛОР «Доля» Ярослав Онищук розповів: «Із чотирма скелетами ми знайшли солдатські ідентифікаційні жетони. Виявили також ґудзики від німецьких військових одностроїв, фрагменти одягу, німецькі монети (рейхспфеніги). Знахідки підтверджують, що це були німецькі військовополонені. Дослідників зацікавили виявлені у захороненнях металевий медальйон із зображенням пілота і назвою німецької солдатської пісні «Denn wir fahren gegen Engelland» («Тому ми пливемо проти Англії») на звороті, срібна обручка з викарбуваними датою «11.2.40» та ініціалами «G.V.», невелика пластмасова підвіска у вигляді фігурки собаки». 

Останки німецьких військовополонених передали представництву Німецької Народної Спілки по догляду за німецькими похованнями у Жовкві для перепоховання їх на цвинтарі у селі Потелич. Інші будуть перезахоронені на Личаківському цвинтарі разом зі всіма людськими рештками, виявленими на спецкладовищі НКВС за адресою шостий Топольний провулок у Львові.

Про це повідомили сьогодні, 2 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

14:21 15 жовтня 2021 р.

Енкаведисти добивали повстанців прикладами гвинтівок чи автоматів: перепоховання на Львівщині

15 жовтня у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району, перепоховали віднайдені рештки 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рубрика: Історія

13:29 15 жовтня 2021 р.

Повернувся з Галичини в Росію переконаним націоналістом: зізнання Гната Хоткевича під тортурами НКВД

Дослідники опублікували в мережі документи зі справи розстріляного митця Гната Хоткевича. Його засудили у 1938 році за сфабрикованим звинуваченням.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу