У Львові на 102 році померла зв'язкова УПА | Новини Львова

У Львові на 102 році померла зв'язкова УПА

16:33 8 травня 2020 р.

  • 3

На 102-му році життя у Львові відійшла у вічність Ірина Б’єнько-Шуль. І

Ірина Б'єнько-Шуль народилася 23 червня 1918 р. у с. Вовче Перемишльського повіту (нині у складі Польщі). 18 січня 1944 р. заарештована німецьким гестапо за реалізацію бофонів (Бойовий фонд УПА) і з вироком «за зв'язок з ОУН-УПА» ув'язнена в концтаборі Равенсбрюк, а згодом його філії Флосенбург. Звільнена американцями в травні 1945 р. Самотужки добралася до Перемишля, у жовтні 1945 року разом із батьками примусово переселена до Львова, де мешкала досі. У 1947 році вийшла заміж за Івана Шуля (уроджений Іван Швак), колишнього вояка УПА. До проголошення незалежності України приховувала факт перебування у нацистських концтаборах.

23 серпня 2013 року з нагоди 22-ліття з Дня проголошення Незалежності України Ірині Шуль вручено нагороду «Почесний знак святого Юрія» за вагомий внесок у становлення української державності та активну громадську позицію.

31 жовтня 2018 року нагороджена орденом княгині Ольги.

Відійшла у вічність 8 травня 2020 року.Відео:

dailylviv.com

Коментарі(3)

Тінь

02:09 09 травня 2020 р.

Відповісти

,,, Завжди намагався зрозуміти - що рухало такими людьми як пані Ірина ... Вони жили в ті часи коли Незалежна Україна була неможливою і вони добре розуміли це але вони жили такою мрією і вірили в неї і були готові боротися заради неї і віддавати кров і життя ... Кожна людина з цих борців робила власний вибір свідомо - боротися за Незалежну Україну. На відміну від радянських людей які діяли під жорстоким репресивним насильницьким більшовицько-комуністичним примусом - ці люди свідомо боролися і свідомо вмирали за Україну якої ще не було але про яку вони мріяли ... Ці люди були вільні - внутрішньо вільні ... Цих людей неможливо було позбавити їхньої мрії жодним чином ... І декому з них пощастило дожити до Проголошення Незалежності України і жити в Незалежній Україні як от пані Ірині ... Наша Українська Незалежність містить особистий внесок пані Ірини як і багатьох інших борців які дожили і не дожили ... Ми не знаємо всіх але без кожного з них не постала би Вільна Україна і український народ не зміг би продовжувати боротьбу за власну Гідність, за власну Свободу, за власну Незалежну Українську Батьківщину ... Пам'ятаймо ... Шануймо ... Пишаймося ... Це наші українські співвітчизники і наші українські співгромадяни мріяли про Незалежну Україну і як могли боролися за неї і в царській Росії і в Австро-Угорщині і в Польщі і в Німеччині і в СРСР ... Це наші українські співвітчизники і наші українські співгромадяни відстояли Незалежність України на Майдані і продовжують захищати Незалежність України на Донбасі у війні з росіянами та українськими зрадниками-сепаратистами, а також намагаються чинити спротив у окупованому Криму. Шана і Слава борцям за Незалежність України та її захисникам. Усе буде Україна ! Слава Україні ! Героям Слава ! ... ... ... ... ... ( Можна нескінченно дискутувати про засоби тої боротьби та її жорстокість проте які часи то такі й події ... Незгодних відсилаємо до подій в Росії у 1917-1920 роках з катуваннями, тортурами, знущаннями над цивільним населенням, розстрілами мирних людей та громадянською війною які чомусь виправдовуються "благородством мети" Жовтневого Заколоту Леніна ніби так і треба було ... )

666

18:59 08 травня 2020 р.

Відповісти

... най собі з Богом спочиває ... а от Герої Радянського Союзу в свої 100 років -- живі і здорові ... завтра одного з них вітатиму з Днем Перемоги ... Нашої Великої Перемоги ... Слава Україні ! ...

Тінь

01:02 09 травня 2020 р.

Відповісти

Перепрошую ... Якої це "Вашої" Великої Перемоги ? Пан яким боком причетні до капітуляціїї гітлерівського Рейху в 1945 році ??? Це була Перемога радянського народу і не без допомоги США ... Лише радянські люди які пережили війну і радянські ветерани які воювали мають право казати "Наша Перемога". Пан на якому фронті воювали чи на якому заводі в тилу робили зброю для радянських солдатів ??? Ааааааась ? І пардон - ніяка правонаступниця Росія чи інша не може собі привласнювати Перемогу яку здобуто спільно усіма народами СРСР. Так яким боком пан причетні до капітуляціїї гітлерівського Рейху в 1945 році ???

До теми

19:48 19 липня 2020 р.

19 липня на Львівщині вшанували загиблих у «Бродівському оточенні»

Сьогодні, 19 липня, відбулось вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Рубрика: Історія

15:26 29 червня 2020 р.

У Львові вшанували Героя України Василя Сліпака

Сьогодні, 29 червня, на вулиці Дорошенка, 9 у Львові відкрили мурал, присвячений всесвітньо відомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василю Сліпаку.

Рубрика: Історія

07:47 15 червня 2020 р.

У Пикуличах вшанували воїнів УГА і УПА

Щорічно у наступну неділю після Дня Святої Трійці (Зелених свят) на військовому цвинтарі в Пикуличах (Республікf Польща) відбувається Свято української національної пам'яті.

Рубрика: Історія

Останні новини

У червону зону дозволено в'їжджати лише на власному транспорті

Wizz Air через день припинила рейси з Талліна до українських міст

Польща розпочинає перевірки магазинів на дотримання санобмежень

Як у Львові забрати будівництво з-під корупційного даху?(відео)

У центрі Львова загорівся Мерседес (відео)

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Суспільно-політичні настрої мешканців Львова (липень 2020)

Рубрика: Політика

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу