У Львові на 102 році померла зв'язкова УПА

16:33 8 травня 2020 р.

  • 3

На 102-му році життя у Львові відійшла у вічність Ірина Б’єнько-Шуль. І

Ірина Б'єнько-Шуль народилася 23 червня 1918 р. у с. Вовче Перемишльського повіту (нині у складі Польщі). 18 січня 1944 р. заарештована німецьким гестапо за реалізацію бофонів (Бойовий фонд УПА) і з вироком «за зв'язок з ОУН-УПА» ув'язнена в концтаборі Равенсбрюк, а згодом його філії Флосенбург. Звільнена американцями в травні 1945 р. Самотужки добралася до Перемишля, у жовтні 1945 року разом із батьками примусово переселена до Львова, де мешкала досі. У 1947 році вийшла заміж за Івана Шуля (уроджений Іван Швак), колишнього вояка УПА. До проголошення незалежності України приховувала факт перебування у нацистських концтаборах.

23 серпня 2013 року з нагоди 22-ліття з Дня проголошення Незалежності України Ірині Шуль вручено нагороду «Почесний знак святого Юрія» за вагомий внесок у становлення української державності та активну громадську позицію.

31 жовтня 2018 року нагороджена орденом княгині Ольги.

Відійшла у вічність 8 травня 2020 року.Відео:

dailylviv.com

Коментарі(3)

Тінь

02:09 09 травня 2020 р.

Відповісти

,,, Завжди намагався зрозуміти - що рухало такими людьми як пані Ірина ... Вони жили в ті часи коли Незалежна Україна була неможливою і вони добре розуміли це але вони жили такою мрією і вірили в неї і були готові боротися заради неї і віддавати кров і життя ... Кожна людина з цих борців робила власний вибір свідомо - боротися за Незалежну Україну. На відміну від радянських людей які діяли під жорстоким репресивним насильницьким більшовицько-комуністичним примусом - ці люди свідомо боролися і свідомо вмирали за Україну якої ще не було але про яку вони мріяли ... Ці люди були вільні - внутрішньо вільні ... Цих людей неможливо було позбавити їхньої мрії жодним чином ... І декому з них пощастило дожити до Проголошення Незалежності України і жити в Незалежній Україні як от пані Ірині ... Наша Українська Незалежність містить особистий внесок пані Ірини як і багатьох інших борців які дожили і не дожили ... Ми не знаємо всіх але без кожного з них не постала би Вільна Україна і український народ не зміг би продовжувати боротьбу за власну Гідність, за власну Свободу, за власну Незалежну Українську Батьківщину ... Пам'ятаймо ... Шануймо ... Пишаймося ... Це наші українські співвітчизники і наші українські співгромадяни мріяли про Незалежну Україну і як могли боролися за неї і в царській Росії і в Австро-Угорщині і в Польщі і в Німеччині і в СРСР ... Це наші українські співвітчизники і наші українські співгромадяни відстояли Незалежність України на Майдані і продовжують захищати Незалежність України на Донбасі у війні з росіянами та українськими зрадниками-сепаратистами, а також намагаються чинити спротив у окупованому Криму. Шана і Слава борцям за Незалежність України та її захисникам. Усе буде Україна ! Слава Україні ! Героям Слава ! ... ... ... ... ... ( Можна нескінченно дискутувати про засоби тої боротьби та її жорстокість проте які часи то такі й події ... Незгодних відсилаємо до подій в Росії у 1917-1920 роках з катуваннями, тортурами, знущаннями над цивільним населенням, розстрілами мирних людей та громадянською війною які чомусь виправдовуються "благородством мети" Жовтневого Заколоту Леніна ніби так і треба було ... )

666

18:59 08 травня 2020 р.

Відповісти

... най собі з Богом спочиває ... а от Герої Радянського Союзу в свої 100 років -- живі і здорові ... завтра одного з них вітатиму з Днем Перемоги ... Нашої Великої Перемоги ... Слава Україні ! ...

Тінь

01:02 09 травня 2020 р.

Відповісти

Перепрошую ... Якої це "Вашої" Великої Перемоги ? Пан яким боком причетні до капітуляціїї гітлерівського Рейху в 1945 році ??? Це була Перемога радянського народу і не без допомоги США ... Лише радянські люди які пережили війну і радянські ветерани які воювали мають право казати "Наша Перемога". Пан на якому фронті воювали чи на якому заводі в тилу робили зброю для радянських солдатів ??? Ааааааась ? І пардон - ніяка правонаступниця Росія чи інша не може собі привласнювати Перемогу яку здобуто спільно усіма народами СРСР. Так яким боком пан причетні до капітуляціїї гітлерівського Рейху в 1945 році ???

До теми

16:28 10 березня 2020 р.

У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн

У вівторок, 10 березня, перед міською Ратушею на площі Ринок у Львові відбулося з нагоди 155-річчя і дня першого публічного виконання Державного Гімну України його урочисте виконання.

Рубрика: Історія

14:00 2 березня 2020 р.

Львів’яни вшанували в Закерзонні вояків УПА

У неділю, 1 березня, українська делегація вшанувала пам'ять 62 воїнів УПА, які загинили у боях з військами НКВС у місцевості Монастир-Бучина та в селі Верхрата.

Рубрика: Історія

Останні новини

Мер доручив за місяць розробити генплан мікрорайону "Під Голоском", який вже забудували висотками

З 10 червня планують дозволити тургрупи до 50 осіб

У Польщу перекинуто 4 тис солдатів і 3 тис одиниць техніки США,- ЗМІ

На Львівщині офіційно відкрили автомобільну дорогу Львів – Пустомити – Меденичі

5 червня в Україні відновлять внутрішні пасажирські авіаперевезення

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу