У Львові до 13 вересня триватиме виставка «Українська Друга світова» (відео)

11:30 11 вересня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

На 24-х стендах представили унікальні фото і факти, що розкривають участь понад 6 мільйонів українців у боротьбі на всіх фронтах війни – від Атлантики до Тихого океану.

Український інститут національної пам’яті, за участю Центру досліджень визвольного руху, в рамках 22 Форуму видавців відкрив на площі Ринок фотодокументальну виставку «Українська Друга світова». Презентація відбулась за участю голови Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича та міського голови Львова Андрія Садового.

На 24-х стендах представили унікальні фото і факти, що розкривають участь понад 6 мільйонів українців у боротьбі на всіх фронтах війни – від Атлантики до Тихого океану. міський голова Львова Андрій Садовий привітав виставку промовою: «Я дякую пану Володимиру В’ятровичу за цю ініціативу, за велику працю, щоби ми, українці, львів’яни, люди з цілого світу, ще раз пропустили через себе, що таке війна. Дай Бог, можливо, це всім нам дасть розум робити свої дії таким чином, щоб на нашій землі війни не було, щоби та біда, яка сьогодні є на Сході нашої держави, зробила нас сильнішими і ми перемогли. Щоб ми цю гідру вигнали з нашої землі. Дякую вам. Бажаю вам багато добра. Слава Україні!».

Натомість голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповів:

«Світ відзначає 70-річчя завершення Другої світової війни. 2 вересня 1945 року одна з найбільш кривавих воєн в історії світу завершилася. Але якщо дивитися за російськими мас-медіа, за російським інформаційним полем, складається враження, що ця війна ніколи не завершувалася, що ця війна триває, що над світом досі висить страшна загроза фашизму.

Єдине, що епіцентр перемістився з Берліну і знаходиться тепер у Києві.  Якщо послухати мову сучасної російської пропаганди, то вона просто переповнена тими термінами і словами, які були властиві для радянської пропаганди часів Другої світової війни.

Всі ці слова апелюють до дуже багатьох міфів і стереотипів, які, на жаль, досі залишаються у свідомості багатьох українців. Ми повинні розуміти, що ця, здавалося б, стара радянська пропаганда продовжує діяти. Люди досі вірять у міфи і стереотипи, пов’язані з Другою світової війною. І це є однією з причин тієї війни, яка зараз відбувається.

Через це робота, якою займається Український інститут національної пам’яті, – це не тільки інформаційно-просвітницька робота. Її завданням є доносити правду, яка є надзвичайно важлива з міркувань безпеки. До тих пір, поки в свідомості українців будуть існувати різного роду міфи і стереотипи, зокрема пов’язані з Другою світовою війною, до тих пір ними будуть маніпулювати. 

Для того, аби спростовувати ці міфи і доносити правдиву інформацію, Український інститут національної пам’яті підготував виставку «Українська Друга світова». Виставка не випадково експонується саме у Львові, тому що для українців Друга світова війна почалася саме з Львова.

Саме 1 вересня 1939 року бомбардували Львів. Про це дуже важливо говорити і відсувати міф про те, що нібито для українців війна почалася тільки 22 червня 1941 року. Війна для нас почалася у вересні 1939 року. Вже перші дні війни показали, якою страшною буде ця війна. 

Наша виставка розповідає про маловідомі сторінки в історії, про військовополонених, про українців, які рятували євреїв проти Голокосту, про депортацію кримських татар, про українців в лавах армії союзників. Більшість інформації є маловідомою, і я сподіваюсь, що, завдяки цій виставці, вона стане відома ширшому загалу і стане ще одним важливим елементом для деконструкції тих міфів, які використовуються сучасною російською пропагандою.  Я дякую, що моє рідне місто прийняло цю виставку і що саме у Львові біля Ратуші ми маємо честь і нагоду презентувати її загалу».

Виставка вперше представляє український вимір Другої світової війни: від 1 вересня 1939 року, коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні.

І найголовніше – внесок українського народу в перемогу над нацизмом на всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану. Виставку можна оглянути щодня до 13 вересня. 

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

14:01 22 жовтня 2021 р.

Львів відмовився на вимогу Верховного суду передати рештки агента НКВС Миколи Кузнєцова Росії

Виконавчий комітет Львівської міської ради одноголосно відхилив вимогу Верховного суду щодо передання рештків агента НКВС Миколи Кузнєцова. «Питанням, яке викликає резонанс, є рішення Верховного суду, який спонукає виконавчий комітет прийняти рішення стосовно праху Кузнєцова.

Рубрика: Історія

13:41 22 жовтня 2021 р.

Історичний ареал Львова погодили всупереч спротиву депутатів. Слово - за міністерством

Сьогодні, 22 жовтня, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про погодження меж історичного ареалу Львова. Далі всю документацію скерують у Міністерство культури та інформаційної політики. Там це питання буде розглянуто на науковій раді та, за позитивного висновку, затверджене Міністром. Після цього документ набуде чинності.

Рубрика: Історія

14:21 15 жовтня 2021 р.

Енкаведисти добивали повстанців прикладами гвинтівок чи автоматів: перепоховання на Львівщині

15 жовтня у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району, перепоховали віднайдені рештки 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу