У Львові продемонстрували віднайдений архів Служби безпеки ОУН

13:28 25 березня 2015 р.


Фото: unn.com.ua

Знахідка в Козівському районі на Тернопільщині дозволить не лише поглибити знання науковців, а й дасть можливість нащадкам членів ОУН дізнатися про долю своїх родичів.

У львівському музеї «Тюрма на Лонцького» демонстрували віднайдений архів Служби безпеки ОУН. Його вже почали опрацьовувати історики та архівісти Центру досліджень визвольного руху. Серед документів – некрологи, протоколи допитів, вишкільні матеріали, інформаційні листівки тощо, більшість з яких 1945-1949 років, 

Бідон з цими документами пролежав в землі понад 60 років. 17 березня він був випадково знайдений в Козівському районі на Тернопільщині та переданий в Архів Центру досліджень визвольного руху.

«Тут є відомості про більш ніж 100 осіб загиблих повстанців. Загалом, документи дуже добре збереглися, що рідко буває в таких випадках. Вони посортовані, пронумеровані, акуратно складені. Очевидно, ними займався якийсь повстанський архівіст. Газети, в які загортали пачки з документами, датуються осінню 1949 року, тому, найімовірніше, саме в цей період і закопали в землю бідон з архівом», – розповів Андрій Усач, керівник Архіву Центру досліджень визвольного руху.

Такі знахідки не рідкість, однак, часто віднайдені документи не потрапляють до рук істориків. Часто документи намагаються продати на аукціонах або намагаються самостійно реставрувати, що призводить до непоправних наслідків. Знахідка дозволить не лише поглибити знання науковців про історію ОУН, а також дасть можливість нащадкам членів ОУН дізнатись про долю своїх родичів.

«Родичі повстанців зацікавлені у встановленні обставин смерті, діяльності у підпіллі чи долі своїх близьких. Таку інформацію можна отримати тільки з віднайдених документів, розкрити чимало таємниць людських доль», – розповів Руслан Забілий, директор музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Після опрацювання документів архівістами та реставраторами їх відсканують, опишуть та викладуть у вільний доступ в Електронному архіві визвольного руху.

Про це повідомляється сьогодні, 25 березня, на сайті інформаційної агенції «УНН».

dailylviv.com

До теми

17:32 25 лютого 2021 р.

Депутати ЛМР відмовилися зберегти кам'яницю львівських меценатів Стеткевичів

Сесія ЛМР не підтримала ухвалу «Про розгляд електронної петиції «Збереження кам'яниці Стеткевича по вулиці Замарстинівській 213 і перетворення її на громадський простір (музей, народний дім)», яка зібрала необхідну кількість голосів мешканців Львова.

Рубрика: Історія

13:49 22 лютого 2021 р.

На Львівщині хочуть врятувати старовинну церкву у Кугаєві

Кугаївську дерев'яну церкву Богоявлення Господнього, яка є пам’яткою архітектури національного значення і збудована у 17 столітті, цьогоріч планують почати реставрувати за бюджетні гроші.

Рубрика: Історія

10:45 21 лютого 2021 р.

У Ланцуті вшанували пам’ять воїнів армії УНР та Галицької Армії

Делегація Львівської обласної ради взяла участь у вшануванні пам’яті воїнів Армії УНР та Галицької Армії, присвяченому сторіччю від дня відкриття українського військового цвинтаря в м. Ланцут (Республіка Польща).

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу