У Львові продемонстрували віднайдений архів Служби безпеки ОУН

13:28 25 березня 2015 р.


Фото: unn.com.ua

Знахідка в Козівському районі на Тернопільщині дозволить не лише поглибити знання науковців, а й дасть можливість нащадкам членів ОУН дізнатися про долю своїх родичів.

У львівському музеї «Тюрма на Лонцького» демонстрували віднайдений архів Служби безпеки ОУН. Його вже почали опрацьовувати історики та архівісти Центру досліджень визвольного руху. Серед документів – некрологи, протоколи допитів, вишкільні матеріали, інформаційні листівки тощо, більшість з яких 1945-1949 років, 

Бідон з цими документами пролежав в землі понад 60 років. 17 березня він був випадково знайдений в Козівському районі на Тернопільщині та переданий в Архів Центру досліджень визвольного руху.

«Тут є відомості про більш ніж 100 осіб загиблих повстанців. Загалом, документи дуже добре збереглися, що рідко буває в таких випадках. Вони посортовані, пронумеровані, акуратно складені. Очевидно, ними займався якийсь повстанський архівіст. Газети, в які загортали пачки з документами, датуються осінню 1949 року, тому, найімовірніше, саме в цей період і закопали в землю бідон з архівом», – розповів Андрій Усач, керівник Архіву Центру досліджень визвольного руху.

Такі знахідки не рідкість, однак, часто віднайдені документи не потрапляють до рук істориків. Часто документи намагаються продати на аукціонах або намагаються самостійно реставрувати, що призводить до непоправних наслідків. Знахідка дозволить не лише поглибити знання науковців про історію ОУН, а також дасть можливість нащадкам членів ОУН дізнатись про долю своїх родичів.

«Родичі повстанців зацікавлені у встановленні обставин смерті, діяльності у підпіллі чи долі своїх близьких. Таку інформацію можна отримати тільки з віднайдених документів, розкрити чимало таємниць людських доль», – розповів Руслан Забілий, директор музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Після опрацювання документів архівістами та реставраторами їх відсканують, опишуть та викладуть у вільний доступ в Електронному архіві визвольного руху.

Про це повідомляється сьогодні, 25 березня, на сайті інформаційної агенції «УНН».

dailylviv.com

До теми

16:41 25 березня 2022 р.

У Краковці на заправці зухвало обікрали автомобіль одесита

Під процесуальним керівництвом прокурорів Яворівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом мешканцям Яворівщини за фактом таємного викрадення чужого майна, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, поєднаного з проникненням, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 КК України).

Рубрика: Історія

08:36 20 березня 2022 р.

Заповідник Тустань відновлює прийом відвідувачів. Наразі безкоштовний

Віднині, 20 березня, історико-культурний заповідник «Тустань» відновлює прийом відвідувачів. Запрошують зокрема жінок та дітей - вимушених переселенців з найгарячіших точок України. До 31 березня заповідник можна відвідати безкоштовно.

Рубрика: Історія

15:40 17 лютого 2022 р.

Дослідники вперше опублікували матеріали з кримінальної справи Йосифа Сліпого

Центр досліджень визвольного руху виклав у вільному доступі документи з архівно-кримінальної справи митрополита Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого. Сьогодні — 130 років з дня його народження.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу