У Карпатах волонтери з 5-ти країн знайшли речі і рештки 15-ти воїнів Першої світової війни

09:43 2 вересня 2013 р.

Знахідки часів Першої світової війни.

Знахідки часів Першої світової війни.
Фото: учасників експедиції.

Солдатські медальйони - після обстеження у бюро судово-медичної експертизи - повернуть з небуття імена загиблих

На території Ужанського національного природного парку (Закарпаття) відбулася Міжнародна гуманітарна пошукова експедиція «Черемха 2013».  Волонтери з шести регіонів України, а також з Росії, Білорусі, Угорщини, Словаччини, під керівництвом кваліфікованих і уповноважених спеціалістів, спільно здійснили пошук, дослідження та ексгумацію рештків воїнів, які загинули у  Першій світовій війні на схилах Карпат і залишилися лежати у вирвах, окопах і санітарних похованнях.

Півроку, з жовтня 1914-го до кінця квітня 1915 року, гора Черемха була ареною жорстоких і кровопролитних боїв відомої Карпатської операції. Саме тут є один із наймасовіших і найвище розташованих  некрополів часів Першої світової війни на території України. 

Реалізація проекту з пошуку, паспортизації і благоустрою пам’ятників і меморіалів Першої світової війни, які збереглися на території Ужанського НПП, стартувала ще у 2010 році. Тоді вдалося відшукати архівні документи, завдяки яким, у рамках Міжнародного гуманітарного проекту «Memoria Patriae» (Пам’ять Вітчизни), волонтери здійснили комплекс робіт з благоустрою некрополів на Ужоцькому перевалі, в селах Ужок і Волосянка, а також на горі Черемсі. 

За дванадцять днів роботи загону пошуковців у складних погодних умовах, на висоті понад 900 метрів над рівнем моря волонтерам вдалося відшукати та ексгумувати рештки 15 воїнів: семи солдатів армії цісарської Австро-Угорщини та восьми воїнів царської Росії. Як відомо, в обох окупаційних арміях воювали мільйони українців, які через розділеність території України у двох багатонародних імперіях змушені були воювати один проти одного. 

Експедиція знайшла фрагменти зброї та амуніції, а також особисті речі часів війни. Особливо цінними є солдатські медальйони, в яких збереглися фрагменти записок, вкладених воїнами. Історики сподіваються, що після їх вивчення в бюро судово-медичної експертизи, вдасться повернути з небуття імена загиблих солдат. 

Усі рештки воїнів мають бути перепоховані на меморіальному кладовищі, а знайдені під час експедиції предмети поповнять фонди музеїв Ужгорода та Великоберезнянського району Закарпаття.

dailylviv.com

До теми

19:53 28 лютого 2021 р.

Трагедія Гути Пеняцької має бути досліджена українськими і польськими науковцями

Минуло 77 років, відколи в часи Другої світової війни було знищене населення Гути Пеняцької на Львівщині, але історична пам'ять щодо цієї трагедії є різною по обидва боки кордону.

Рубрика: Історія

17:32 25 лютого 2021 р.

Депутати ЛМР відмовилися зберегти кам'яницю львівських меценатів Стеткевичів

Сесія ЛМР не підтримала ухвалу «Про розгляд електронної петиції «Збереження кам'яниці Стеткевича по вулиці Замарстинівській 213 і перетворення її на громадський простір (музей, народний дім)», яка зібрала необхідну кількість голосів мешканців Львова.

Рубрика: Історія

13:49 22 лютого 2021 р.

На Львівщині хочуть врятувати старовинну церкву у Кугаєві

Кугаївську дерев'яну церкву Богоявлення Господнього, яка є пам’яткою архітектури національного значення і збудована у 17 столітті, цьогоріч планують почати реставрувати за бюджетні гроші.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу