У Карпатах волонтери з 5-ти країн знайшли речі і рештки 15-ти воїнів Першої світової війни

09:43 2 вересня 2013 р.

  • 0
Знахідки часів Першої світової війни.

Знахідки часів Першої світової війни.
Фото: учасників експедиції.

Солдатські медальйони - після обстеження у бюро судово-медичної експертизи - повернуть з небуття імена загиблих

На території Ужанського національного природного парку (Закарпаття) відбулася Міжнародна гуманітарна пошукова експедиція «Черемха 2013».  Волонтери з шести регіонів України, а також з Росії, Білорусі, Угорщини, Словаччини, під керівництвом кваліфікованих і уповноважених спеціалістів, спільно здійснили пошук, дослідження та ексгумацію рештків воїнів, які загинули у  Першій світовій війні на схилах Карпат і залишилися лежати у вирвах, окопах і санітарних похованнях.

Півроку, з жовтня 1914-го до кінця квітня 1915 року, гора Черемха була ареною жорстоких і кровопролитних боїв відомої Карпатської операції. Саме тут є один із наймасовіших і найвище розташованих  некрополів часів Першої світової війни на території України. 

Реалізація проекту з пошуку, паспортизації і благоустрою пам’ятників і меморіалів Першої світової війни, які збереглися на території Ужанського НПП, стартувала ще у 2010 році. Тоді вдалося відшукати архівні документи, завдяки яким, у рамках Міжнародного гуманітарного проекту «Memoria Patriae» (Пам’ять Вітчизни), волонтери здійснили комплекс робіт з благоустрою некрополів на Ужоцькому перевалі, в селах Ужок і Волосянка, а також на горі Черемсі. 

За дванадцять днів роботи загону пошуковців у складних погодних умовах, на висоті понад 900 метрів над рівнем моря волонтерам вдалося відшукати та ексгумувати рештки 15 воїнів: семи солдатів армії цісарської Австро-Угорщини та восьми воїнів царської Росії. Як відомо, в обох окупаційних арміях воювали мільйони українців, які через розділеність території України у двох багатонародних імперіях змушені були воювати один проти одного. 

Експедиція знайшла фрагменти зброї та амуніції, а також особисті речі часів війни. Особливо цінними є солдатські медальйони, в яких збереглися фрагменти записок, вкладених воїнами. Історики сподіваються, що після їх вивчення в бюро судово-медичної експертизи, вдасться повернути з небуття імена загиблих солдат. 

Усі рештки воїнів мають бути перепоховані на меморіальному кладовищі, а знайдені під час експедиції предмети поповнять фонди музеїв Ужгорода та Великоберезнянського району Закарпаття.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:28 10 березня 2020 р.

У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн

У вівторок, 10 березня, перед міською Ратушею на площі Ринок у Львові відбулося з нагоди 155-річчя і дня першого публічного виконання Державного Гімну України його урочисте виконання.

Рубрика: Історія

14:00 2 березня 2020 р.

Львів’яни вшанували в Закерзонні вояків УПА

У неділю, 1 березня, українська делегація вшанувала пам'ять 62 воїнів УПА, які загинили у боях з військами НКВС у місцевості Монастир-Бучина та в селі Верхрата.

Рубрика: Історія

Останні новини

У львівських парках запрацювали острівці безпеки для прямого зв’язку з правоохоронцями

Журналісти і працівники ще 12-ти сфер можуть їздити в громадському транспорті Львова

Підтверджено 1462 випадки COVID-19 в Україні

У Львові громадський транспорт запрацював у режимі спецперевезень

За ніч на Львівщині з підозрою на коронавірус звернулося 5 осіб

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу