У Карпатах волонтери з 5-ти країн знайшли речі і рештки 15-ти воїнів Першої світової війни

09:43 2 вересня 2013 р.

Знахідки часів Першої світової війни.

Знахідки часів Першої світової війни.
Фото: учасників експедиції.

Солдатські медальйони - після обстеження у бюро судово-медичної експертизи - повернуть з небуття імена загиблих

На території Ужанського національного природного парку (Закарпаття) відбулася Міжнародна гуманітарна пошукова експедиція «Черемха 2013».  Волонтери з шести регіонів України, а також з Росії, Білорусі, Угорщини, Словаччини, під керівництвом кваліфікованих і уповноважених спеціалістів, спільно здійснили пошук, дослідження та ексгумацію рештків воїнів, які загинули у  Першій світовій війні на схилах Карпат і залишилися лежати у вирвах, окопах і санітарних похованнях.

Півроку, з жовтня 1914-го до кінця квітня 1915 року, гора Черемха була ареною жорстоких і кровопролитних боїв відомої Карпатської операції. Саме тут є один із наймасовіших і найвище розташованих  некрополів часів Першої світової війни на території України. 

Реалізація проекту з пошуку, паспортизації і благоустрою пам’ятників і меморіалів Першої світової війни, які збереглися на території Ужанського НПП, стартувала ще у 2010 році. Тоді вдалося відшукати архівні документи, завдяки яким, у рамках Міжнародного гуманітарного проекту «Memoria Patriae» (Пам’ять Вітчизни), волонтери здійснили комплекс робіт з благоустрою некрополів на Ужоцькому перевалі, в селах Ужок і Волосянка, а також на горі Черемсі. 

За дванадцять днів роботи загону пошуковців у складних погодних умовах, на висоті понад 900 метрів над рівнем моря волонтерам вдалося відшукати та ексгумувати рештки 15 воїнів: семи солдатів армії цісарської Австро-Угорщини та восьми воїнів царської Росії. Як відомо, в обох окупаційних арміях воювали мільйони українців, які через розділеність території України у двох багатонародних імперіях змушені були воювати один проти одного. 

Експедиція знайшла фрагменти зброї та амуніції, а також особисті речі часів війни. Особливо цінними є солдатські медальйони, в яких збереглися фрагменти записок, вкладених воїнами. Історики сподіваються, що після їх вивчення в бюро судово-медичної експертизи, вдасться повернути з небуття імена загиблих солдат. 

Усі рештки воїнів мають бути перепоховані на меморіальному кладовищі, а знайдені під час експедиції предмети поповнять фонди музеїв Ужгорода та Великоберезнянського району Закарпаття.

dailylviv.com

До теми

16:41 25 березня 2022 р.

У Краковці на заправці зухвало обікрали автомобіль одесита

Під процесуальним керівництвом прокурорів Яворівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом мешканцям Яворівщини за фактом таємного викрадення чужого майна, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, поєднаного з проникненням, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 КК України).

Рубрика: Історія

08:36 20 березня 2022 р.

Заповідник Тустань відновлює прийом відвідувачів. Наразі безкоштовний

Віднині, 20 березня, історико-культурний заповідник «Тустань» відновлює прийом відвідувачів. Запрошують зокрема жінок та дітей - вимушених переселенців з найгарячіших точок України. До 31 березня заповідник можна відвідати безкоштовно.

Рубрика: Історія

15:40 17 лютого 2022 р.

Дослідники вперше опублікували матеріали з кримінальної справи Йосифа Сліпого

Центр досліджень визвольного руху виклав у вільному доступі документи з архівно-кримінальної справи митрополита Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого. Сьогодні — 130 років з дня його народження.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу