У Добромилі на Львівщині вшанували пам’ять закатованих жертв НКВС

12:37 30 червня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Шахта імені Кароля стала останнім притулком в’язнів Перемишльської тюрми, мешканців округу Перемишля, Нижанкович, Добромиля в перші дні війни між Німеччиною та СРСР у червні 1941 року.

У неділю, 28 червня, в місті Добромиль Старосамбірського району Львівської області вшанували пам’ять жертв НКВС. Заходи розпочалися поминальною панахидою за жертвами НКВД під стінами колишньої тюрми НКВС у Добромилі.

Опісля учасники скорботних заходів пройшли пішою ходою до урочища Саліна, поклавши дорогою квіти до могили жертв НКВС у Добромильській тюрмі на міському цвинтарі. На верхній могилі учасники заходу поклали квіти та відбули поминальну панахиду.

Також біля пам’ятного знаку жертвам НКВС, що розташований на нижній могилі, відбувся мітинг-реквієм. У заходах узяла участь делегація з міста Львова у складі представників влади, депутатського корпусу та громадських організацій на чолі зі заступником голови Львівської обласної державної адміністрації Андрієм Корнатом.

Поселення Саліна розміщене поблизу Добромиля. До Другої світової війни там видобували сіль спочатку кустарним, а згодом шахтним способом. Сіль мала попит у Сілезії та Угорщині. Загалом працювали чотири шахти, три з яких діяли з XVII-XVIII століття, а четверта шахта імені інженера Коритовського, який її побудував, – з кінця XIX століття.

Шахта імені Кароля стала останнім притулком в’язнів Перемишльської тюрми, мешканців округу Перемишля, Нижанкович, Добромиля в перші дні війни між Німеччиною та Радянським Союзом, у червні 1941 року. На Саліні кати НКВС замордували та скинули у шахту понад 3 тисячі невинних людей. Із 1990-го року в останню неділю червня на Саліні проводяться поминальна панахида та мітинг-реквієм вшанування пам’яті жертв НКВС.

Про це повідомили сьогодні, 30 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації.

dailylviv.com

До теми

17:14 14 травня 2021 р.

Більше 30-ти меморіальних та інформаційних таблиць встановлять у Львові. Кому

Сьогодні, 14 травня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення щодо встановлення інформаційної таблиці історику Ярославу Ісаєвичу, меморіальної таблиці учаснику антитерористичної операції Михайлу Шозді, а також 30 таблиць на фасадах будинків у місті.

Рубрика: Історія

20:29 8 травня 2021 р.

На Львівщині вшанували вояка дивізії Галичина, учасника Норильського повстання

Сьогодні, 8 травня, у роковини смерті на Меморіалі невідомому воякові УПА, що на Марсовому полі Личаківського кладовища, вшанували пам’ять голови Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олеся-Дмитра Гуменюка.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу