«Трохи нижче неба»: на Львівщині презентували фільм про захисників Донецького аеропорту

19:23 13 лютого 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні у кінотеатрі Планета Кіно в ТРЦ «Forum Lviv» презентували документальний фільм «Трохи нижче неба». Кінострічка розповідає про 4-х бійців вісімдесятої бригади ЗСУ, які загинули у боях за Донецький аеропорт у січні 2015 року: Ігоря Римара, Володимира Труха, В’ячеслава Мельника та Івана Вітишина.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

“Це п’ятий показ фільму, стрічку вже презентували у Києві, Луцьку, Тернополі, Рівному. Хочу наголосити, щоб ви не порівнювали  цей  фільм із будь-яким іншим про Донецький аеропорт. Він не схожий на жоден, ми зробили  його таким,  яким вважали за потрібне, щоб нагадати, через що довелось пройти кіборгам.  В час, коли триває війна, цей фільм як нагадування: доки ми не проженемо росіян,  у нас не буде нормального життя у нашій країні”, – зазначив автор та продюсер фільму, військовий журналіст і доброволець Михайло Ухман.

Над стрічкою працювали упродовж двох років. Автори спілкувались із родичами та побратимами загиблих кіборгів. Фінансували проєкт із допомогою небайдужих людей.

“Більшість людей забувають, що у країні триває війна і що ми її не перемогли. Таким фільмом ми хочемо нагадати суспільству, що боротьба триває і абсолютно від кожної людини, яка живе в цій країні або ж є українцем, але мешкає за межами України,  залежить наше майбутнє. Фільм має знайти відгук у серцях людей, щоб кожен переосмислив своє життя.  Кінострічка є доволі важкою і вимагає максимальної уваги, щоб ключові моменти пропустити крізь своє серце”, - наголосив співпродюсер фільму Сергій Коновал.

Нагадаємо, у ніч на 26 травня 2014 року розпочалась боротьба за Донецький аеропорт. Озброєні проросійські бойовики в ультимативній формі вимагали від українських захисників скласти зброю і здатися. Однак, українські військові дали їм гідну відсіч.

Боротьба за стратегічний об’єкт продовжувалася і тривала 242 дні. За офіційними даними, тоді загинуло понад 200 українських військових.

Захисників Донецького аеропорту за проявлену мужність, відвагу та неймовірну стійкість назвали кіборгами.

У Парку культури Львова встановлять копію диспетчерської вежі Донецького аеропорту

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів