Сьогодні українці вшановують святу рівноапостольну княгиню Ольгу

11:19 11 липня 2024 р.

Фото до новини

11 липня Церква вшановує пам’ять святої рівноапостольної княгині Ольги, бабусі князя Володимира Великого. Оскільки Юліанський календар запізнюється на 13 діб, тому за ним це свято відзначають наразі 24 липня.

Ольга (хресне ім'я Олена) у 944-964 рр. правила Руською державою від імені свого малолітнього сина Святослава.

Про це інформує РІСУ, пише DailyLviv.com

"Княгиня Ольга, — вважає історик Микола Чубатий, — стоїть дійсно на перехресті релігійної та культурної історії Руси-України" (Історія Християнства на Руси-Україні, Τ. І, с. 186). А історик Наталія Полонська-Василенко писала: "Нікому з володарів не присвятив наш літопис стільки уваги, як Ользі, що впродовж двох десятиріч виступає в ареолі мудрості й жіночого чару". (Історія України, Τ. І, с. 101).

Дата хрещення Ольги не відома точно. У літописі сказано, що Ольга хрестилася в Царгороді 955 року. Грецькі джерела широко описуючи її побут у Царгороді в 955-957 роках, нічого не згадують про її хрещення. Таку важливу подію, як хрещення володарки Русі, вони не могли б оминути мовчанкою. Багато істориків вважають, що Ольга охрестилася в Києві в 954-955 роках і вже як християнка була потім з великими почестями прийнята у Царгороді.

Загалом, християнство було відоме українцям ще з апостольських часів, саме на наших землях зазнав мученицької смерті один з перших Папа Климентій. Уже за часів князів Аскольда і Дира, а також пізніше — князя Олега були в Києві й на Русі варяги-християни, а за князя Ігоря вони мали свою церкву святого Іллі в Києві. У цій церкві християни-дружинники, підписуючи мирний договір з Візантією 944 року, присягали князю Ігореві, чоловікові Ольги.

Проф. М. Чубатий про мотив Ольги прийняти Христову віру пише так: "Немає сумніву, що її вроджена інтелігенція обсервувати світ, окружаючий Русь, та її зносини з християнами, яких у Києві було багато, особливо варяг, довели її поволі на шлях до християнства" (Цит. твір, с. 174).

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів