Сьогодні у Львові вшанують пам’ять загиблих у гетто й таборах для військовополонених

11:10 11 квітня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі ЛОДА, 11 квітня відбудуться покладання квітів і віче біля Пам’ятного хреста на території колишнього концтабору для військовополонених «Шталаг-328» та заходи біля пам’ятника жертвам фашизму на проспекті Чорновола й пам’ятного знаку на місці колишнього Янівського концтабору.

Щороку, 11 квітня, за ініціативи Організації Об'єднаних Націй відзначають Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Дату приурочено з нагоди дня входження американських військ на територію Бухенвальду.

Цього року з ініціативи Львівського обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму 11 квітня відбудуться пам’ятні заходи. Зокрема – покладання квітів і коротке віче біля Пам’ятного хреста на території колишнього концентраційного табору для військовополонених «Шталаг-328». Опісля відбудуться заходи біля пам’ятника жертвам фашизму (Львівське гетто) на проспекті Чорновола у Львові та пам’ятного знаку на місці колишнього Янівського концетраційного табору на вулиці Винниця.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення. Діяло 180 концтаборів і 50 гетто.

Голодом і насильством в Україні винищено 4,5 млн. осіб. Усього впродовж1941-1944 pоків з України на каторжні роботи до Німеччини вивезено 2,5 млн. осіб.

Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині. У Львові в 1941-1944 роках, як у жодному місті Європи, було три концентраційні табори: Янівський, Єврейське гетто і табір для великої кількості військовополонених «Шталаг-328», розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу 19 століття «Цитадель».

Встановлено, що в таборі «Шталаг-328» утримували 284 тисячі в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

20:11 16 травня 2021 р.

У Карпатах стріляли: українські січові стрільці зустрілися в бою з російським вйськом

Сьогодні, 16 травня, Львівщина відзначає 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка. До цієї події на горі, де відбувся героїчний бій, реконструювали події понад столітньої давнини.

Рубрика: Історія

13:53 16 травня 2021 р.

Встановлені прізвища понад 18,5 тисячі жертв радянського терору, похованих у Биківні

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щороку в третю неділю травня, відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років».

Рубрика: Історія

17:14 14 травня 2021 р.

Більше 30-ти меморіальних та інформаційних таблиць встановлять у Львові. Кому

Сьогодні, 14 травня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення щодо встановлення інформаційної таблиці історику Ярославу Ісаєвичу, меморіальної таблиці учаснику антитерористичної операції Михайлу Шозді, а також 30 таблиць на фасадах будинків у місті.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу