Сьогодні у Львові вшанують пам’ять загиблих у гетто й таборах для військовополонених

11:10 11 квітня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі ЛОДА, 11 квітня відбудуться покладання квітів і віче біля Пам’ятного хреста на території колишнього концтабору для військовополонених «Шталаг-328» та заходи біля пам’ятника жертвам фашизму на проспекті Чорновола й пам’ятного знаку на місці колишнього Янівського концтабору.

Щороку, 11 квітня, за ініціативи Організації Об'єднаних Націй відзначають Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Дату приурочено з нагоди дня входження американських військ на територію Бухенвальду.

Цього року з ініціативи Львівського обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму 11 квітня відбудуться пам’ятні заходи. Зокрема – покладання квітів і коротке віче біля Пам’ятного хреста на території колишнього концентраційного табору для військовополонених «Шталаг-328». Опісля відбудуться заходи біля пам’ятника жертвам фашизму (Львівське гетто) на проспекті Чорновола у Львові та пам’ятного знаку на місці колишнього Янівського концетраційного табору на вулиці Винниця.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення. Діяло 180 концтаборів і 50 гетто.

Голодом і насильством в Україні винищено 4,5 млн. осіб. Усього впродовж1941-1944 pоків з України на каторжні роботи до Німеччини вивезено 2,5 млн. осіб.

Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині. У Львові в 1941-1944 роках, як у жодному місті Європи, було три концентраційні табори: Янівський, Єврейське гетто і табір для великої кількості військовополонених «Шталаг-328», розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу 19 століття «Цитадель».

Встановлено, що в таборі «Шталаг-328» утримували 284 тисячі в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

16:56 27 червня 2022 р.

28 червня Львів прощатиметься з двома Героями: Андрієм Банахом та Олегом Воробйовим

Завтра, 28 червня, Львів попрощається з Героями Андрієм Банахом та Олегом Воробйовим, які загинули у боротьбі з російськими окупантами. Чин похорону відбудеться в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, поховають військовослужбовців на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Історія

14:33 26 червня 2022 р.

На Львівщині вшанували понад 3500 жертв соляної шахти Саліна

81 рік тому на соляній шахті Саліна поблизу Добромиля (тепер Самбірський район) трапилась страшна трагедія. Шахта стала братською могилою для понад 3500 наших земляків. Розстріли, катування, а далі людей кидали до соляної копальні.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу