Сьогодні на Львівщині відзначатимуть 204-ту річницю від дня народження Маркіяна Шашкевича

09:30 6 листопада 2015 р.


Фото: vash.ua

У Львові о 10:00 відбудеться урочисте покладання квітів біля пам’тника Маркіянові Шашкевичу на вулиці Коперника.

Урочистості з відзначення пам’ятної дати відбудуться Також біля музею-садиби Маркіяна Шашкевичу в селі Підлисся в Золочівському районі та в Мостиському й Жовківському районах Львівщини. Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також нагадали:

«Народився Маркіян Шашкевич 6 листопада 1811 р. у с. Підлисся Золочівського повіту. Вчився Маркіян у Золочеві, Бережанській гімназії, у 1838 році закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету.

Закінчивши семінарію, став парафіяльним священиком у Гумниськах, Нестаничах і Новосілках. Шашкевич взяв на себе роль борця за рівноправність української мови, став духовним натхненником національного пробудження Галичини.

Очоливши «Руську трійцю», разом з Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем, видав альманах «Русалка Дністровая» (1837). Вже після його смерті Яковом Головацьким була видана «Читанка» для малих дітей (1850)».

dailylviv.com

До теми

19:25 13 квітня 2021 р.

Депутати затвердили 70 дат пам'ятного календаря Львівщини, з яких 14 вже минули

Перелік пам’ятних історичних дат і ювілеїв визначних особистостей у 2021 році, який затвердила 13 квітня Львівська обласна рада. Цікаво, що про Геца,Труша, Мартовича, Онишкевича, Леонтовича, Федака, яких треба було згадати вже раніше, на сайті Львівської обласної ради немає жодного згадування.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу