Розстріли та масові вбивства українців. У Львові вшанували річниці шести трагедій
16:14 3 березня 2025 р.
Скорботне віче відбулось біля пам'ятника депортованим українцям зі Закерзоння, що у сквері на перетині вулиць Снопківської та Стуса.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Сьогодні, 3 березня, у Львові відбулось скорботне віче, присвячене 80-тій річниці трагедії у Павлокомі на Надсянні та у Верхраті на Любачівщині, а також 81-шій річниці різанини у Сагрині та прилеглих селах на Холмщині.
Скорботне віче відбулось біля пам'ятника депортованим українцям зі Закерзоння, що у сквері на перетині вулиць Снопківської та Стуса. Спершу відбулась панахида та покладання квітів, а відтак – скорботне віче і молитва за Україну. Опісля у сквері Яцека Куроня вшанували пам’ять пана Яцека – відомого польського діяча та друга українців.
Нагадаємо, у 1945 році польська армія вбила сотні українців, в тому числі дітей і людей похилого віку. Відтак скорботне віче присвятили вшануванню:
● 80-ї річниці від трагедії у Павлокомі на Надсянні (сьогодні – Польща). Тоді 1-3 березня 1945 року місцева польська самооборона та підрозділи польської Армії Крайової розстріляли 366 українців.
● 80-ї річниці від трагедії у Верхраті. Тоді 2-3 березня 1945 року в лісах довкола села Верхрата на Любачівщині був жорстокий бій між воїнами УПА і внутрішніми військами НКВС. Бій був нерівний як чисельно, так і за озброєнням. Полеглі воїни УПА поховані на горі Монастир.
● 81-шої річниці різанини у Сагрині та прилеглих селах на Холмщині.
● 79-х роковин першого з трьох масових убивств, які 25 січня 1946 року вчинили Збройні сили Республіки Польщі щодо громадян української національності у Завадці-Морохівській на Лемківшині. Також 15 лютого 1951 року відбулася остання депортація понад 32 тисяч українців з Західної Бойківщини, а 10 березня 1944 року відділи польської Армії Крайової і Батальйонів Хлопських напали на українське село Сагринь, де замордували понад 800 українців.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook