На «Пагорбі Слави» у Львові відновили пам'ятники російським і радянським військовим
12:39 26 грудня 2014 р.
Фото: «РБК-Україна»
У Львові в рамках міжнародного проекту «Пам'ять Вітчизни» реконструйовано два пам'ятники Меморіального комплексу «Пагорб Слави».
У Львові в рамках міжнародного проекту «Пам'ять Вітчизни» реконструйовано два пам'ятники Меморіального комплексу «Пагорб Слави». Про це повідомили в Російському військово-історичному товаристві (РВІО).
У ході робіт були відновлені елементи декору на пам'ятнику воїнам, полеглим у роки Першої світової війни, і на братській могилі танкістів, де поховані останки героя Великої Вітчизняної війни Олександра Марченка. Реконструкцію здійснив Фонд Анатолія Лісіцина спільно з РВІО.
«Відновлені пам'ятники – стела, встановлена в пам'ять про воїнів, полеглих у боях Першої світової війни, і пам'ятник на братській могилі радянських воїнів, у якій похований танкіст Олександр Марченко, який підняв Червоний прапор над будівлею львівської ратуші і поліг смертю хоробрих 23 липня 1944 року. Ім'я Олександра Марченка першим було внесено у список Почесних громадян Львова. Рідна племінниця Олександра Марченка, Віра Ільясевіч із вдячністю зустріла пропозицію відновити пам'ятник», –- сказано в повідомленні.
Меморіал прийшов у незадовільний стан у результаті актів вандалізму різних років: з них були зірвані і безповоротно втрачені бронзові елементи декору, картуш з меморіальним написом на могилі воїнів-визволителів. «Те, що здійснений на Пагорбі Слави у Львові благодійний проект у такий непростий період зустрів розуміння та сприяння як в офіційних структурах, так і з боку простих людей у Росії і в Україні, показує, що співпраця в цьому напрямку можлива, якщо сторонами рухають гуманітарні мотиви», – зазначив голова опікунської ради Фонду Анатолій Лісіцин,.
«Пагорб Слави» – один з головних військових некрополів Великої Вітчизняної війни не тільки в Україні, а й у Східній Європі. З розташованими на його території пам'ятниками меморіальний комплекс знаходиться в загальнонаціональному списку об'єктів історико-культурного значення України і в даний час є частиною унікального музею-заповідника «Личаківський цвинтар».
Про це повідомила сьогодні, 25 грудня, інформаційна агенція «РБК-Україна».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook