На Львівщині вшанували пам’ять полеглих сто років тому солдатів

12:21 9 листопада 2015 р.


Фото: Zaxid.net

У селі Завадка в Сколівському районі відбулося віче-реквієм та поминальна панахида.

«8 листопада на військовому цвинтарі у селі Завадка в Сколівському районі відбулося віче-реквієм та поминальна панахида, приурочена вшануванню 100 -літньої пам’яті загиблих солдатів», – повідомили сьогодні, 9 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також поінформували:

«Історичні дані свідчать, що весною 1915 року в ході тяжких боїв в Карпатах німецька та австро-угорська армії, завдали нищівної поразки російській армії, проте й самі понесли значних людських втрат. На великому військовому цвинтарі в селі Завадка, який став найбільшим військовим похованням в Карпатах, після закінчення боїв, було поховано та пізніше перепоховано більше 3000 німецьких, австрійських, угорських, українських та російських солдатів. На віче-реквієм запрошені генеральні та почесні консули Німеччини, Австрії, Угорщини, Польщі в Україні, представники народної спілки Німеччини по догляду за військовими похованнями та представники угорських, німецьких й польських культурних товариств».

dailylviv.com

До теми

20:11 16 травня 2021 р.

У Карпатах стріляли: українські січові стрільці зустрілися в бою з російським вйськом

Сьогодні, 16 травня, Львівщина відзначає 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка. До цієї події на горі, де відбувся героїчний бій, реконструювали події понад столітньої давнини.

Рубрика: Історія

13:53 16 травня 2021 р.

Встановлені прізвища понад 18,5 тисячі жертв радянського терору, похованих у Биківні

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щороку в третю неділю травня, відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років».

Рубрика: Історія

17:14 14 травня 2021 р.

Більше 30-ти меморіальних та інформаційних таблиць встановлять у Львові. Кому

Сьогодні, 14 травня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення щодо встановлення інформаційної таблиці історику Ярославу Ісаєвичу, меморіальної таблиці учаснику антитерористичної операції Михайлу Шозді, а також 30 таблиць на фасадах будинків у місті.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу