На Львівщині вшанували генерал-хорунжого УПА Дмитра Грицая

18:00 1 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

У п’ятницю, 1 квітня, у селі Верхній Дорожів у Дрогобицькому районі відбулися урочистості з нагоди 109-х роковин від дня народження начальника Головного штабу УПА генерал-хорунжого Дмитра Грицая.

Про це повідомили сьогодні, 1 квітня, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«Гостями урочистостей були ветерани національно-визвольних змагань, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, представники районної влади, місцеві жителі. Панахиду відслужили владики двох церков Дрогобиччини – УГКЦ та УПЦ КП, місцеві священики. Потім відбулося покладання квітів до пам'ятника. Патріотична поезія прозвучала у виконанні учнів місцевої школи.

До присутніх звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Зокрема, очільник Львівщини звернувся до молодих людей, які взяли участь в урочистостях. Олег Синютка наголосив на тому, що вони повинні наслідувати у своїх діях та вчинках свого земляка. 

Дмитро Грицай (псевдо «Перебийніс», «Дуб» , «Олег», «Сірко») – генерал-хорунжий УПА, зі січня 1944 року начальник Головного Штабу УПА. Народився в селі Дорожів тепер Дрогобицького району Львівської області. Двічі був ув'язнений у концтаборі. У 1940-41 роках входив до Революційного Проводу ОУН. У 1941-43 роках Дмитро Грицай брав активну участь у партизанській боротьбі проти гітлерівців. Грицай був захоплений в полон і страчений після тортур у празькій тюрмі. Посмертно нагороджений Золотим Хрестом Бойової Заслуги УПА».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів