На Львівщині відзначили 101-шу річницю перемоги січових стрільців

21:05 5 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Сьогодні, 5 травня, відбулося традиційне сходження на гору Маківка в Сколівському районі.

Про це повідомили в четвер в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також поінформували:

На місці поховання Українських Січових Стрільців, відбулась панахида та пам’ятне віче. Вклонитися героїчному подвигу Січових Стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, прибули представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний, депутати, пластуни, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України.

Юрій Підлісний зазначив у своєму виступі: «Дивлячись на могили січовиків, читаючи про їхній подвиг ми завжди повинні пам’ятати, що ключовим для них було одне – боротьба за Україну. Якби не ці хлопці – не було б подвигу УПА, не було б шестидесятників, не було б Незалежної України!  І сьогодні ми знову продовжуємо боротьбу за Україну із тим же незмінним ворогом.  І як тоді, у 1915 році, ми неодмінно переможемо!».

Бої за гору Маківку відбулися під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року.

У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини