На Львівщині створять історико-культурний парк

15:35 8 лютого 2019 р.

  • 0
  • 657


Фото: loda.gov.ua

У селі Звенигород на місці давньої княжої столиці створять перший в Україні історико-культурний парк.

Про це, як повідомили в п’ятницю, 8 лютого, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, розповів сьогодні під час звіту повідомила т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Оксана Ткачук. Він також зазначив: «У минулому році ми почали реалізовувати проекти з залученням коштів міжнародної технічної допомоги. Це унікальні проекти, які дадуть можливість відновити історичну спадщину. Особливо «Древній Звенигород», у  межах  якого ми плануємо відновлення селища та створення історико-культурного парку. Такого у нас в Україні ще немає».

«Проект є одним із переможців конкурсу проектів регіонального розвитку Мінрегіону, на його реалізацію спрямували близько 12 мільйонів гривень у межах секторальної бюджетної підтримки ЄС. Департамент є ініціатором проекту, ідея виникла при розгляді генерального плану Звенигорода на історико-містобудівній раді, але оскільки для села не розробляються історико-архітектурні опорні плани, ми вирішили створити цей проект щодо забудови парку, щоб зберегти цінну територію та археологічний ландшафт. Окрім того,  здійснять комплексну реставрацію Монастирського храму з дзвіницею у селищі Підкамінь у Бродівському району», – поінформували також в облдержадміністрації.

Оксана Ткачук наголосила: «Усі ми знаємо, яка там унікальна територія та прекрасні краєвиди. Цим Проектом планується відреставрувати дзвіницю, зробити оглядовий майданчик, облаштувати територію. Триватиме проект до 2020 року Ми проситимемо статут національного для заповідника і це є наша принципова позиція, щоб зберегти історичні витоки».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

17:30 14 лютого 2019 р.

У Львові нагородили 23 учасників війни в Афганістані

У четвер, 14 лютого, в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся вечір вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 633

16:20 13 лютого 2019 р.

У Львові пом'януть полеглих воїнів

У Львові відбудуться урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 492

17:30 12 лютого 2019 р.

У Львові встановлять на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної сотні 107 портретів

Робітники прикріплюють до стели Меморіалу пам’яті Героїв Небесної спеціальні кронштейни, на яких завтра монтуватимуть портрети загиблих учасників Революції гідності.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 627

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Гендерна політика влади - виклик для українського християнства

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу