На Форумі видавців у Львові проведуть «Уроки історії»

11:58 3 вересня 2015 р.


Фото: прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Історичний майданчик Форуму видавців розгорнуть на двох локаціях – у Національному музеї «Тюрма на Лонцького» і в залі в готелі «Жорж».

Форум видавців та Інститут національноі пам’яті представили вчора, 2 березня, освітньо-дискусійну програму «Уроки історії», яку вони проведуть у партнерстві Центром досліджень визвольного руху на історичному майданчику, розгорнутий на двох локаціях – у Національному музеї  «Тюрма на Лонцького» і в залі в готелі «Жорж». Про те, що там відбуватиметься, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович та президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль розповіли на прес-конференції 2 вересня:

«Цей рік весь світ відзначає 70-річчя закінчення Другої світової війни. УІНП та ЦДВР чимало розробок присвятили ролі українців у цій війні. Робота історичного майданчика на Форумі стане кульмінацією цієї цілорічної дискусії.

На площі Ринок біля міської Ратуші буде відкрито виставку «Українська друга світова». Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович прочитає лекцію «Друга Світова. Війна пам'ятей».

«Наш світ досі в полоні жахливих наслідків Другої світової війни – ми бачимо це у протистоянні з Росією. Але цьому виною не лише війна як така, а відсутність суспільної роботи із подолання наслідків панування тоталітарних режимів. Знання та інформація — це те що ми протиставляємо маніпуляціям пропаганди. Програма цьогорічного форуму дасть можливість кожному дізнатися більше фактів. Це головна мета «Уроків історії», – розповівВолодимир В’ятрович.

На прес-конференції презентували програму історичного майданчика. Читачі зможуть взяти участь у дискусіях «Злочин і гріх комунізму: проблеми подолання» з Мирославом Мариновичем, «Декомунізація: розрахунок з минулим чи інвестиція в майбутнє» з Володимиром В'ятрович та Павлом Шереметою, «Цивілізаційний внесок Габсбурзької монархії в українській історії» із Ярославом Грицаком та Вахтангом Кіпіані, обговорити сторічний досвід жінок на війні та вплив історичних міток у публічному просторі. Виставку «Інакші. Дисиденти Східної України» представить Харківська правозахисна група.

Серед подій майданчика презентації книжок та зустрічі з авторами, зокрема, історик Олеся Ісаюк та видавництво КСД представлять біографію Романа Шухевича разом із сином Головного командира УПА Юрієм Шухевичем. Говоритимуть також про дражливі теми новітньої історії — анексію Криму та війну на Сході.

«Така співпраця, як з Українським інститутом національної памяті, є добрим прикладом державно-громадського партнерства. Для нас важливо, аби до підтримки українського книговидання та українського читача долучалися найрізноманітніші установи. Ми розділили форум на тематичні майданчик, щоб відвідувачам легко було зорієнтуватися і вибрати те, що найбільше цікавить. Наприклад, якщо когось цікавить тільки історія, то є історичний майданчик. На його локаціях пройде півсотні заходів», – повідомила президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль».

Про це розповіли сьогодні, 3 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі Центру досліджень визвольного руху.

dailylviv.com

До теми

14:01 22 жовтня 2021 р.

Львів відмовився на вимогу Верховного суду передати рештки агента НКВС Миколи Кузнєцова Росії

Виконавчий комітет Львівської міської ради одноголосно відхилив вимогу Верховного суду щодо передання рештків агента НКВС Миколи Кузнєцова. «Питанням, яке викликає резонанс, є рішення Верховного суду, який спонукає виконавчий комітет прийняти рішення стосовно праху Кузнєцова.

Рубрика: Історія

13:41 22 жовтня 2021 р.

Історичний ареал Львова погодили всупереч спротиву депутатів. Слово - за міністерством

Сьогодні, 22 жовтня, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про погодження меж історичного ареалу Львова. Далі всю документацію скерують у Міністерство культури та інформаційної політики. Там це питання буде розглянуто на науковій раді та, за позитивного висновку, затверджене Міністром. Після цього документ набуде чинності.

Рубрика: Історія

14:21 15 жовтня 2021 р.

Енкаведисти добивали повстанців прикладами гвинтівок чи автоматів: перепоховання на Львівщині

15 жовтня у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району, перепоховали віднайдені рештки 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу