Москва показала «історичні документи», які Путін передав Карлсону

13:20 28 лютого 2024 р.

Фото до новини

За версією російських «історичних документів», Богдан Хмельницький нібито просив московського царя розпочати війну проти Речі Посполитої, щоб захистити православних християн.

У мережі з'явилися скановані копії документів, які президент РФ Владімір Путін передав під час інтерв'ю колишньому ведучому американського телеканалу Fox News Такеру Карлсону.

Про це повідомляє пропагандистське видання ТАСС, пише DailyLviv.com.

Це нібито листи гетьмана Війська Запорізького Богдана Хмельницького цареві Алєксєю Міхайловічу про захист від Речі Посполитої, «Переяславський договір» 1654 року про становище Війська Запорозького у складі Московського царства, та звернення Хмельницького до польського короля Яна Казимира у 1649 році з умовами примирення.

Так званий лист Богдана Хмельницького до російського царя з проханням Війська Запорізького об'єднатися з Росією

В «документах», які мають вигляд сканованих копій з невідомої книги, тексти написані різними мовами. Вони містять дані про нібито спільний захист українців та московитів від Речі Посполитої та примирення Запорізького війська з поляками. В одному з листів Богдан Хмельницький «просить» об'єднання з Московщиною. 

Довідка

Українсько-московська угода з царем Алексєєм I Міхайловічем, укладена в Переяславі 1654 року (додатково затверджена березневими статями 1654 року, які козацьке посольство уклало з московським царем у м. Москва) скерована проти Речі Посполитої.

Текст угоди так і не вдалося знайти, а представники Московії спираються лише на чернетки.

Ця угода не принесла Україні всіх тих воєнних і політичних успіхів, задля яких її було створено. Козацька старшина, духівництво та київський митрополит не підтримали угоди й відмовилися присягати цареві. 1656 року московський цар зрадив переяславські домовленості й без участі українських представників, підписав у м. Вільно договір між Московією та Річчю Посполитою.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів