Львів’яни вшанували жертви політичних репресій

18:50 15 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

У неділю, 15 травня, у Львові провели урочисті заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Про це повідомили в неділю в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«Зокрема, Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, керівництво обласної та міської рад та представники громадськості поклали квіти до пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів. Олег Синютка зазначив: «У нашій державі налічується дуже багато трагічних сторінок. І ми в жодному випадку не повинні забувати про них. Ми маємо пам’ятати про людей, які стали жертвами комуністичного режиму. Адже на їх смертях формувалася історична пам’ять. І ця історична пам’ять витворила Україну. Разом із тим ми мусимо дивитися вперед. Ми є сильна нація, ми є сильна держава. Ми повинні розправити плечі й створити таку Україну, яка більше ніколи не допустить репресій і тортур проти українців».   

На пам’ятному місці також провели екуменічну панахиду та віче і виконали гімн України. На завершення усі присутні відвідали Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

День пам'яті жертв політичних репресій встановлений указом Президента України й  відзначається щороку а третю неділю травня. Політичні репресії в Україні розпочалися із першої спроби встановлення радянської влади – з початку 1918 року, а закінчилися у другій половині 1980-х років.

Терор носив цілеспрямований, організований характер, уразив практично всі верстви української нації – інтелігенцію, військовиків, політиків, діячів церкви, культури та мистецтва, та найбільше вдарив по селянству. Більшість репресованих були українцями, але жертвами терору в Україні стали також росіяни, поляки, німці, євреї, представники інших національностей».

Натомість у прес-службі міськради повідомили сьогодні, 15 травня, «Щоденному Львову»:

«Сьогодні Львів вшанував пам'ять жертв політичних репресій. Заходи відбулись на площі біля пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів. Долучилось керівництво міста та області, духовенство, громада.

Керівництво обласної державної адміністрації, обласної ради, Львівської міської ради та представники громадськості поклали квіти до підніжжя пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів. Відбулася екуменічна панахида та віче. Опісля усіх запросили до відвідування Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив:

«Ми пережили дуже важке ХХ століття. Коли Україна отримала незалежність, в страшному сні ніхто собі не міг уявити, що буде нас чекати. Коли постав цей пам’ятник, ми думали, що це буде знак історії і ми будемо мати ці приклади історії для того, щоб будувати успішну Україну.

З того часу минуло 22 роки. Біля цього пам’ятника було багато палких промов. І буде ще багато. Але чи є в нас сьогодні держава, про яку мріяв Шухевич, про яку мріяли ці герої, яких ми вшановуємо? Чи є вона такою? Думаю, що ні.

Вони мріяли про чесність, про цінності, про мораль, вони мріяли про те, що ми будемо як брати – разом. Часто ми шукаємо ворога десь на стороні, не звертаючи уваги, а що робить в нас всередині, у нашій душі. А чи я є чесний, справедливий, добрий тато, добрий керівник? Кожен з нас має поставити собі ці питання.

Ті, хто займаються підприємництвом, повинні поставити собі питання, чи я сплачую податки до нашої державної казни, щоб можна було фінансувати армію, підтримувати людей, яким сьогодні важко? Це питання, на які часто важко давати відповідь. Дуже легко говорити загальні речі.

Якщо ми хочемо збудувати сильну, потужну державу, ми повинні дуже багато кожен на своєму місці працювати, ми повинні показувати приклад у всьому. Наші діти дивляться, що ми робимо, що робить тато, мама, бабця, дідусь. Цей приклад є найцінніший.

Ми повинні любити один одного, повинні відкрити свої серця, бути щирими і відкритими. Ми повинні щиро вірити у Господа Бога, бо щира молитва буде почута і ласка Божа завжди буде з нами. Бажаю усім добра, успіхів і процвітання».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини