Львів’яни вшанували поета Василя Пачовського

14:00 5 квітня 2018 р.

  • 0
  • 1200


Фото: loda.gov.ua

На Личаківському кладовищі відбулося громадське віче з нагоди 140-річчя з дня народження, українського поета, філософа та мислителя Василя Пачовського.

У прес-службі Львівської облдержадміністрації повідомили в четвер: «Сьогодні, 5 квітня, представники влади, духовенства, громадськість та учнівська молодь вшанували з нагоди 140-річчя з дня народження, українського поета, філософа та мислителя Василя Пачовського – поклали квіти та лампадки до його могили на полі поховань №1 Личаківського кладовища. Опісля відбулися поминальна панахида й громадське віче».

Зокрема, голова громадської організації «Роде наш красний» Зоряна Васюник наголосила: «Коли Пачовський разом із іншими студентами переїхав навчатися у Віденський університет, він змінив свою спеціалізацію із переконанням, що перш ніж лікувати тіло нашого народу, треба вилікувати його душу. І цьому гаслу «лікуванню душі українського народу» він присвятив все своє життя. Це і історичні дослідження, патріотичні та драматичні твори».  

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:20 5 листопада 2018 р.

Учні львівських шкіл відзначатимуть 100-річчя проголошення ЗУНР

13 листопада, з нагоди 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, в усіх школах Львова відбудеться єдиний урок «Вони творили історію: політичні лідери ЗУНР».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 438

15:48 4 листопада 2018 р.

У львівському парку відтворили бій УГА

У неділю, 4 листопада, вулицями Львова пройшов «Марш слави Збройних Сил Західноукраїнської Народної Республіки, Української Галицької Армії та війська Української Народної Республіки».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 570

09:24 4 листопада 2018 р.

У Львові відтворять події часів утворення ЗУНР

У неділю, 4 листопада, У Львові відбудеться урочистий марш слави Галицької Армії та військ Української Народної Республіки, а також театралізоване військово-історичне дійство «Бої за Львів» у парку «На валах».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 483

19:17 2 листопада 2018 р.

У Самборі організували спротив Меморіальному парку «Пам'ятай»

1 листопада, під час вшанування жертв масових розстрілів нацистами у Самборі, планували відкрити гранітний пам’ятник на честь 17 українських патріотів, яких гестапо вбило на старому єврейському цвинтарі у 1944 році. Пам’ятник уже виготовлений. На ньому викарбовано християнський хрест, тризуб та слова з пісні «Ой у лузі червона калина». Але через протести невеликої купки агресивно налаштованих псевдоактивістів, встановлення пам’ятника перенесено на невизначений час.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 921