Львів’ян закликають долучитися до спорудження пам’ятника першому українському авіатору Мацієвичу

12:42 24 листопада 2014 р.


Фото: paraskif.com

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, організатори спорудження у селі Олександрівка на Кіровоградщині пам’ятника першому українському авіатору та одному зі засновників Української революційної партії закликають фінансово долучитися до цієї справи.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 24 листопада, «Щоденному Львову»:

«Львів’ян закликають фінансово долучитися до спорудження у с. Олександрівка на Кіровоградщині пам’ятника Левкові Мацієвичу – одному з засновників Української революційної партії, першому українському авіатору, який загинув у 33-річному віці в авіакатастрофі під час польоту над Комендантським полем поблизу Санкт-Петербурга на очах десятків тисяч глядачів. Навечніпісля масового «ленінопаду» селищна рада Олександрівки ухвалила рішення спорудити пам’ятник Левкові Мацієвичу на місці поваленого пам’ятника Леніну. Створено громадський оргкомітет, зібрано перші 24тис. грн.

Організатори закликають львів’ян зробити бодай символічний внесок для спорудження пам’ятника славетному вихідцю з Центральної України. Благодійний внесок можна перерахувати згідно з такими реквізитами:

Рахунок №26001032 в АТ «Піреус Банк МКБ»

МФО 300658 Код ЕДРПОУ 20072119

Міжнародний благодійний фонд відродження Києво-Могилянської академії.

У призначенні платежі слід обов’язково зазначити «благодійний внесок на пам’ятник Мацієвичу»

Довідка

Мацієвич Левко Макарович (* 1 (13) січня 1877, с. Олександрівка Чигиринського повіту Київської губернії, нині Кіровоградська область – † 24 вересня (7 жовтня) 1910, Петербург) – український корабельний інженер, суднобудівник, автор проектів кораблів, підводних човнів, протимінних заслонів, морських аеропланів тощо, перший український авіатор, громадський і політичний діяч. Один із засновників Української революційної партії».

dailylviv.com

До теми

19:25 13 квітня 2021 р.

Депутати затвердили 70 дат пам'ятного календаря Львівщини, з яких 14 вже минули

Перелік пам’ятних історичних дат і ювілеїв визначних особистостей у 2021 році, який затвердила 13 квітня Львівська обласна рада. Цікаво, що про Геца,Труша, Мартовича, Онишкевича, Леонтовича, Федака, яких треба було згадати вже раніше, на сайті Львівської обласної ради немає жодного згадування.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу