Історик Володимир Косик спочиватиме у Львові

23:55 25 червня 2017 р.


Фото: зі сторінки громадської організації «Варта 1» в інтернет-мережі «Facebook»

Голова Об’єднання українців у Франції та НТШ в Європі буде похований на Личаківському цвинтарі.

Депутат Львівської міської ради й голова виконкому громадської організації «Варта 1» Ігор Зінкевич повідомив сьогодні, 25 червня: «Володимир Косик – відомий історик, професор, громадсько-політичний діяч. Впродовж 1962-2015 років – голова Об’єднання українців у Франції, в останні роки – голова НТШ в Європі. Автор фундаментальних досліджень з історії українсько-французьких відносин та історії України в роки Другої світової війни. Він автор численних досліджень та статей про український визвольний рух: «Концтабори в СССР», «Порушення прав людини в Україні і в СССР», «Україна у Другій світовій війні у документах (1941-1944)»; «Симон Петлюра» та інших».

«Володимир Косик був відзначений державними нагородами, зокрема орденом України «За заслуги ІІІ ступеня» (2005) та однією з чотирьох найбільших відзнак Франції – Орденом мистецтв, письменства (1998). Крім того, він мав Золоту медаль УВУ (2000), був лауреатом Міжнародної літературної премії ім. Івана Кошелівця (2000), почесним членом Головної булави Всеукраїнського братства ОУН-УПА (1995)», – написав також Ігор Зінкевич

«Володимир Косик помер 12 червня на 93-у році в Парижі. 23 червня у церкві святого Володимира в Парижі відбулася заупокійна літургія, а потім домовина з тілом Косика перевезена до Львова. Похорон – у Львові. 26 червня, в понеділок, о 19.00 – парастас у Гарнізонному храмі Петра і Павла на вулиці Театральній, 11, а 27 червня, у вівторок, о 12.00 – заупокійна літургія в цьому ж храмі та піша хода до Личаківського цвинтаря, поховання – на полі 83», – повідомив сьогодні, 25 червня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» депутат Львівської міської ради й голова виконкому громадської організації «Варта 1» Ігор Зінкевич.

dailylviv.com

До теми

19:48 19 липня 2020 р.

19 липня на Львівщині вшанували загиблих у «Бродівському оточенні»

Сьогодні, 19 липня, відбулось вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Рубрика: Історія

15:26 29 червня 2020 р.

У Львові вшанували Героя України Василя Сліпака

Сьогодні, 29 червня, на вулиці Дорошенка, 9 у Львові відкрили мурал, присвячений всесвітньо відомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василю Сліпаку.

Рубрика: Історія

07:47 15 червня 2020 р.

У Пикуличах вшанували воїнів УГА і УПА

Щорічно у наступну неділю після Дня Святої Трійці (Зелених свят) на військовому цвинтарі в Пикуличах (Республікf Польща) відбувається Свято української національної пам'яті.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу