18:00 18 травня 2024 р.
Такі акції відбулись у Львові, Кролевці, Охтирці, Хмельницькому, Чернігові, Ковелі, Білій Церкві, Тернополі, Павлограді, Вінниці, Кам'янському, Рівному та Запоріжжі.
Про це повідомило Суспільне Львів, пише DailyLviv.com. Сьогодні, 18 травня, у Львові відбулась акція на підтримку захисників "Азовсталі" "Не мовчи, полон вбиває". Родини військовополонених бійців Маріупольського гарнізону вкотре зібралися, щоб нагадати про тих, хто перебуває в російському полоні, та привернути увагу до дій щодо їх повернення додому.
Учасники акції зібрались о 14:00 на проспекті Свободи перед пам'ятником Тарасові Шевченку. Вони тримали у руках плакати з написами "Free Azov", "Полон вбиває", "Їхня неволя — ціна нашої свободи", "Азов врятував Україну. Хто врятує Азов?", "Поверніть Героїв" та багатьма іншими. Також учасники принесли з собою прапори України, міста Маріуполь та полку "Азов". Водії, які проїжджали повз, сигналили на знак підтримки.
"Мій син в полоні вже два роки. Він виходив 20 травня з командирами. І два роки немає. Зі слів тих, що виходили, він був в СІЗО в Донецьку, а тепер не знаю. Немає ніяких відомостей, немає звільнених з полону, які би щось розказали. Повна невідомість. Переживаємо, чекаємо. Просто ми всі разом тримаємося, підтримуємо одна одну. Сьогодні знову вийшли, бо два роки. Така сумна дата. Довгих два роки для матерів, дружин та дітей", — розповіла мама військовополоненого Наталія.
Мама ще одного полоненого воїна Наталія каже, її син вийшов з "Азовсталі" рівно два роки тому — 18 травня.
"Їх виводили з "Азовсталі" для збереження здоров'я і життя. Два роки пройшло і ніяких немає відомостей: де він, як він, у якому він стані. Ця невідомість вбиває, важко з нею жити. Боремося, виходимо на акції, чекаємо обміну", — говорить жінка.
Сьогодні, 18 травня, подібні акції відбулись в Кролевці, Охтирці, Хмельницькому, Чернігові, Ковелі, Білій Церкві, Тернополі, Павлограді, Вінниці, Кам'янському, Рівному та Запоріжжі.
Що відомо про звільнених оборонців "Азовсталі"
20 травня 2022 року, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.
Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.
Україна 21 вересня 2022 року провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.
В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей.
Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко за процедурою екстракції потрапили до Туреччині під протекторат президента Ердогана.
Тоді президент Зеленський заявляв, що командири захисників "Азовсталі" залишатимуться у Туреччині до закінчення війни.
8 липня 2023 року стало відомо, що до України повертаються командири захисників "Азовсталі", які перебували у Туреччині після російського полону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега.