Депутати ЛМР відмовилися зберегти кам'яницю львівських меценатів Стеткевичів

17:32 25 лютого 2021 р.

Фото до новини

Сесія ЛМР не підтримала ухвалу «Про розгляд електронної петиції «Збереження кам'яниці Стеткевича по вулиці Замарстинівській 213 і перетворення її на громадський простір (музей, народний дім)», яка зібрала необхідну кількість голосів мешканців Львова.

«Кам'яниця Стеткевичів на Голоску, по вулиці Замарстинівській, 213, є однією із найстарших та найкрасивіших на Голоску. Свого часу цей дім належав подружжю львівських меценатів Стеткевичів. До недавнього часу будинок був пам'яткою архітектури, але нещодавно за рішенням суду втратив цей статус. Будинок збираються знести під забудову. Хочу наголосити, що новобудови є важливими інвестиціями для міста, проте не на місці історичної та єдиної у своєму роді будівлі для львівського мікрорайону Голоско. Це знакове місце для нашої громади можна перетворити на музей чи інший громадський простір, який буде служити місцем відпочинку також і для жителів прилеглих новобудов. Закликаю підтримати петицію та долучитися до збереження історичної забудови Голоска", — наголосив автор петиції, Василь Гаврилишин.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv

Начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко зазначила, що ця будівля була внесена до переліку пам’яток ще у 1993 році. Однак теперішній власник звернувся до ЛОДА і оскаржив це рішення в суді. За словами посадовиці, будівля на вул. Замарстинівська, 213 можливо вже не відповідає критеріям пам’ятки архітектури, але однозначно відповідає критеріям пам’ятки історії.

Під час голосування ухвала підтримати петицію «Збереження кам'яниці Стеткевича по вулиці Замарстинівській 213 і перетворення її на громадський простір (музей, народний дім)» набрала лише 19 голосів. Зі свого боку мер Львова Андрій Садовий заявив, що підтримав петицію і підтримує мешканців у бажанні зберегти кам’яницю Стеткевича.

20 листопада 2020 року виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення «Про збереження статусу будинку на вул. Замарстинівська, 213 у м. Львові».

Як повідомляв Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з економічного розвитку, ЛМР отримала відповідь від ОДА, де сказано, що їхня консультативна рада розглядала питання статусу вілли Стеткевичів і прийняла рішення про виключення кам’яниці з переліку пам’яток. Відповідні документи були скеровані у Міністерство культури. 

"Ми доручили нашому комунальному підприємству МЦІТ зберегти незмінними дані про цей будинок на порталі відкритих даних, і визначили ще раз звернутися до обласної адміністрації і Мінкульту з цього приводу", — розповів Андрій Москаленко.

За його словами, також громада цього мікрорайону зареєструвала петицію щодо збереження статусу пам’ятки будинку на вул. Замарстинівська, 213. За рекордний час петиція набрала необхідну кількість голосів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів