Археологи натрапили у Львові на артефакти ХІІІ століття (відео)

19:30 19 червня 2015 р.


Фото: Ярослав Тимчишин / «Gazeta.ua»

Якщо попередні знахідки дали доступ лише до скромного шматка шару давньоруської доби, то цього року археологи натрапили на ціле подвір'я.

Під час четвертої черги археологічних розкопок, які розпочались у квітні цього року, на розі вулиць Краківської та Вірменської знайшли артефакти, що датуються ХІІІ століттям. Дослідження ділянки вулиць Краківської та Вірменської почалися ще у 2007 році.

Це місце перспективне для археологів тим, що розташоване в історичному центрі Львова, а також на території, яка за різними науковими теоріями, розплановувалась ще за давньоруської доби. Якщо попередні знахідки дали доступ лише до скромного шматка шару давньоруської доби, то цього року археологи натрапили на ціле подвір'я, що датується ХІІІ століттям.

Молодший науковий працівник рятівної археологічної служби Остап Лазурко розповів:

«Під час досліджень була відкрита західна частина ділянки вулиць Краківської та Вірменської .На даний час ми проводимо роботи лише у тій частині, яка не була завершена і була забудована сучасними спорудами.

Після демонтажу гаражів, які тут знаходилися, ми відкрили фрагменти пивниць будинку №6 на вулиці Вірменській, які мали два кам'яні портали з виходом до внутрішнього дворика. На подвір'ї нами виявлено 16 стовпових ям та залишки конструкцій господарського призначення.

Знайшли фрагменти амфори та уламки горщиків ХІІІ століття. Це найбільш ранній матеріал на цій ділянці. Також на всій площі проводиться дослідження за допомогою металошукача і було виявлено понад п'ятдесят нумізматичних знахідок та багато фрагментів бронзових прикрас».

У майбутньому археологи планують просувати розкопи до вулиці Вірменської, щоб повністю завершити цей цикл досліджень. Паралельно з пошуковими роботами, на ділянках де завершено археологічні дослідження буде проводитись підсилення фундаментів та фасадів існуючих будівель, а також укріплення полотна дороги по вулицях Краківській та Вірменській.

Саме тут невдовзі розпочнуться будівельні роботи зі зведення готельного комплексу. Автори проекту готелю стверджують, що фасад будівлі гармоніюватиме із архітектурними об'єктами центральної частини Львова, а забудовник запевняє – історичну спадщину Львова, віднайдену під час археологічних розкопок на місці майбутнього готелю, буде збережено.

Остап Лазурко додав: «Якщо в майбутньому, замовник буде не проти ми з радістю надамо свої знахідки для експозиції в залах готельного комплексу, що постане на цьому місці».

Про це повідомили сьогодні, 19 червня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

dailylviv.com

До теми

17:14 14 травня 2021 р.

Більше 30-ти меморіальних та інформаційних таблиць встановлять у Львові. Кому

Сьогодні, 14 травня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення щодо встановлення інформаційної таблиці історику Ярославу Ісаєвичу, меморіальної таблиці учаснику антитерористичної операції Михайлу Шозді, а також 30 таблиць на фасадах будинків у місті.

Рубрика: Історія

20:29 8 травня 2021 р.

На Львівщині вшанували вояка дивізії Галичина, учасника Норильського повстання

Сьогодні, 8 травня, у роковини смерті на Меморіалі невідомому воякові УПА, що на Марсовому полі Личаківського кладовища, вшанували пам’ять голови Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олеся-Дмитра Гуменюка.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу