810 унікальних експонатів: у Самборі відкрили аптеку-музей

17:34 25 травня 2023 р.

Фото до новини

Для огляду представлений давній посуд, у якому зберігали ліки, інвентар, а також відтворена бойківська лічниця.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

В історико-краєзнавчому музеї «Бойківщина», що розташований у Самборі, сьогодні відкрили аптеку-музей «Під зіркою». 

Експозиція розміщена у двох залах. В першій відтворили інтер’єр класичної аптеки XIX-XX ст. Тут є шафи та вітрини з дуба, сосни та ясена, в яких представлені скляні й керамічні місткості – колби, штангласи, у яких раніше зберігали ліки.

У другій залі відтворили інтер’єр кімнати знахарки. Тут розміщені меблі, характерні для сільського дому того часу, ікони, вишивка, керамічний посуд, сушені трави, відвари тощо.

Загалом експозиція нараховує понад 810 унікальних експонатів, які розповідають про медицину того періоду на Самбірщині.

Як розповідають у музеї, перші згадки про аптеки на Самбірщині датуються серединою XVI ст. Народна медицина населення району має свою історію та специфіку. Бойки дуже відповідально ставилися до збору лікарських рослин, знання та досвід передавали з покоління в покоління. 

Справжня «Аптека під Зіркою» розташовувалася у будинку, в центрі Самбора, де мешкав магістр фармації Ян Лепʼянкевич з родиною. Аптека функціонувала і за радянської влади, і в незалежній Україні. У 2020 році аптеку закрили, а старовинні меблі та інвентар передали музею «Бойківщина». 

«Сьогодні ми відкрили експозицію в музеї – оновлену аптеку. Аптека «Під зіркою» – саме таку назву вона отримала ще в 1906 році. Колись фармація починалась з народу, люди з покоління в покоління передавали досвід про рослини, про їхні лікувальні властивості. А вже сама аптекарська справа зародилась трохи пізніше. І кожен аптекар намагався прикрасити свою аптеку для того, щоб привабити покупців. Тут ми бачимо старовинні меблі, різні банки під ліки. Створюючи експозицію, ми намагалися показати, як лікувалися бойки, жителі гірських сіл, і як вони відвідували знахарів та травників», – зазначила в.о. директорки музею «Бойківщина» Ольга Білас.

Експонати аптеки-музею зібрали працівники музею «Бойківщина», а також студенти Самбірського медичного коледжу.

Музей «Бойківщина» працює з 9:00 до 18:00, у неділю: з 11:00 до 17:00. Вихідний – субота. Адреса музею - м. Самбір, пл. А. Чайковського, 4

15 переселенок у Самборі заспівали Незламним голосом (відео)

Кондитери з Харкова, які переїхали у Самбір, розширюють ринок збуту (відео)

До нематеріальної культурної спадщини внесли Надсянську говірку: хто балакає

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини