26 червня у Львові вшанують пам'ять жертв комуністичних злочинів

16:10 23 червня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

У неділю біля пам’ятника «Жертвам комуністичних злочинів» на площі Маркіяна Шашкевича відбудеться традиційне віче з нагоди вшанування пам’яті політичних в’язнів, замордованих у тюрмах органами НКВС у червні 1941 року.

Про це повідомили сьогодні, 23 червня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли подробиці:

«Захід відбудеться, як і щороку, в останню неділю червня за ініціативи громадських організацій. В рамках заходу заплановане покладання квітів до пам’ятника «Жертвам комуністичних злочинів», молитва за загиблими, громадське віче та виступи хорових капел «Нескорені», «Відгомін». Початок – о 14:00  біля пам’ятника «Жертвам комуністичних злочинів» на площі Маркіяна Шашкевича.

У Львові було шість в'язниць: №1 – на Лонцького, №2 – Замарстинівська та №4 – Бриґідки, а також на вулицях Яховича, Замкненій та Судовій. Тюрма №3 перебувала у замку Золочева. Сюди відправляли в'язнів, коли львівські тюрми більше не могли їх вміщувати. Лише у тюрмі на Лонцького перебувало 3 638 ув’язнених.

Загалом на початку червня 1941 року у внутрішніх тюрмах НКВС УРСР утримували 72 тис 768 людей. 22 червня 1941 року у зв’язку з початком нацистської агресії Наркомат внутрішніх справ та прокурор СРСР видали директиву про переведення тюрем, таборів та колоній примусового утримування на воєнний стан. Звільняти в’язнів заборонили. 

Також було передбачено заарештувати всіх осіб, підозрюваних в антирадянській діяльності, які могли становити небезпеку для більшовицького режиму в умовах німецької окупації. У перші тижні війни в тюрмах Західної України було страчено близько 22 тисяч осіб».

dailylviv.com

До теми

19:25 13 квітня 2021 р.

Депутати затвердили 70 дат пам'ятного календаря Львівщини, з яких 14 вже минули

Перелік пам’ятних історичних дат і ювілеїв визначних особистостей у 2021 році, який затвердила 13 квітня Львівська обласна рада. Цікаво, що про Геца,Труша, Мартовича, Онишкевича, Леонтовича, Федака, яких треба було згадати вже раніше, на сайті Львівської обласної ради немає жодного згадування.

Рубрика: Історія

11:22 24 березня 2021 р.

У Польщі поставлять пам'ятник українському священнику-рятівнику Омеляну Ковчу

Пам'ятник видатному українському гуманісту, блаженному священномученику отцю Омеляну Ковчу, відомому як “парох концтабору Майданек”, встановлять у четвер 25 березня на Дорозі мучеників Майданека у Любліні, Польща.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу