18 травня у Львові вшановуватимуть жертв депортації кримськотатарського народу

09:30 18 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: unn.com.ua

Сьогодні о 19.00 біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбудеться траурний мітинг.

«18 травня у Львові відбудуться заходи до 72-ї річниці депортації кримськотатарського народу з Криму», – «Щоденному Львову» в прес-службі міськради., де також розповіли подробиці:

«18 травня 1944 року радянська влада за вказівкою Сталіна депортувала до Центральної Азії, Сибіру та Уралу всіх кримських татар зі своєї батьківщини – Криму. Наслідки для корінного народу півострова стали жахливими – близько половини всього народу загинуло.

Тільки у 1989 році кримським татарам надали право повернутись додому. Після анексії Криму Російською Федерацією, яка почалась у лютому 2014 року, кримські татари зазнають масових репресій: численні обшуки в будинках, зникнення і вбивства людей,  переслідування, кримінальні справи та тюрми. Близько 20 000 кримських татар змушені були знову покинути свої домівки.

Кримськотатарська громада міста Львова розробила план подій та запрошує львів’ян, переселенців та гостей міста разом вшанувати пам'ять про цю трагічну сторінку в історії народу. Вхід на всі заходи буде вільним. Заходи організовують Меджліс кримськотатарського народу, громадська організація «Крим SOS», кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові».

План заходів у Львові до 72-ї річниці депортації кримських татар з Криму:

18 травня

11.00 – прес-конференція за участі представників кримськотатарської громади Львова у 230-му кабінеті Львівської міськради.

12.00 – відкриття вуличної фотовиставки кримськотатарського фотографа «Я теж сумую. Твій Крим» на перехресті вулиць Краківської та Вірменської .

13.00 – презентація графіті «Коли ми народом додому вернемось» на зупинці між вулицями Шевченка та Городоцької біля театру Лесі Українки.

19.00 – траурний мітинг до 72-ї річниці депортації кримських татар на майдані біля пам’ятника Тарасові Шевченку на проспекті Свободи, 

20.00- 22.00 – масова акція «Запали вогник у своєму серці». З вогників будуть зображені Кримський півострів з числом 72, контури національних українських та кримськотатарських символів «Тамга» і «Тризуб».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів