Земля у громадах Львівщини подорожчала на 47-113%. Що сприяло
15:39 28 лютого 2025 р.
Зокрема, у Турківській громаді надходження зросли з 2,9 млн гривень до 6,2 млн гривень.
Про це інформує пресслужба Львівської міськради, пише DailyLviv.com.
У 2023 році 10 громад області отримали співфінансування для проведення нормативної грошової оцінки. Чотири з них, а це Золочівська, Красненська, Турківська та Сокальська, завершили оцінку та затвердили її до 15 липня 2023 року. Відтак вже у 2024 році доходи цих громад від землі зросли від 47 до 113%. Про це під час засідання депутатської комісії з питань розвитку місцевого самоврядування Львівської обласної ради розповів заступник директора департаменту архітектури та містобудування Львівської обласної військової адміністрації Віктор Ващук.
За його словами, у 2024 році на співфінансування проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок в рамках Регіональної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування з обласного бюджету надали понад 5 млн гривень. Його отримали 10 територіальних громад: Рудківська, Городоцька, Новояричівська, Ралівська, Шептицька, Боринська, Трускавецька, Поморянська, Новороздільська та Грабовецько-Дулібівська громади. Співфінансування самих громад становило 2,7 млн грн.
«На співфінансування територіальних громад для розробки нормативної грошової оцінки, відповідно до нової методології, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів №1147 від 3 листопада 2021 року, у 2024 році з обласного бюджету спочатку було передбачено 4,5 млн гривень. Рік ми завершили на рівні 5,2 млн гривень.
Перевага цієї методології в тому, що нормативна грошова оцінка розробляється не лише на території населеного пункту, а також за його межами. Крім того, її застосування дуже спрощує для власників та землекористувачів отримання довідок про проведення такої оцінки через ЦНАПи. І як показав аналіз результатів за 2023 рік, це призводить до значного збільшення доходів бюджетів громад», - наголосив Віктор Ващук.
Як приклад заступник директора департаменту навів Турківську громаду, яка у 2023 році отримали надходжень 2,9 млн грн. А після проведення нормативної грошової оцінки доходи зросли до 6,2 млн грн.
Нормативна грошова оцінка земель — це процес визначення та встановлення базової ринкової вартості землі на певній території. Орієнтуючись на неї, розраховують ціну оренди землі, її продажу чи викупу, а також розмір податків на землю. Згідно із законом, процедура оновлення нормативно грошової оцінки землі має відбуватися не менше одного разу в 5-7 років.
«За підсумками попередніх років ми бачимо реальне збільшення доходів громад і це є значна підтримка для них. На 2025 рік в обласному бюджеті знову передбачено 4,5 млн грн на співфінансування громадам для оновлення нормативної грошової оцінки землі.
У цьому році для отримання співфінансування пропозиції громади можуть надсилати в департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА впродовж першого кварталу», - наголосив голова комісії Володимир Кирилич.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook