Збиткові ЛКП вигідні групі осіб, які мають можливість робити через них незаконні оборудки,– юрист

20:22 13 серпня 2020 р.

У Львові заявили про необхідність громадського контролю над діяльністю львівських комунальних підприємств. ЛКП мусять приносити прибуток, а не бути збитковими. А дві третини підприємств пропонують ліквідувати як такі, що відстоюють інтереси великого бізнесу і завдають шкоду економіці міста.

Про це на засіданні "Кому потрібні зайві комунальні підприємства у Львові і скільки вони коштують львів'янам?" у Пресклубі сказав правовий експерт Ярослав Жукровський, пише DailyLviv.

Він нагадав, що за статтею 143 Конституції України комунальні підприємства належать громаді, а не Львівській міській раді. Відтак, громадяни можуть як створювати комунальні підприємства, так і ліквідовувати збиткові. Більш того, саме територіальні громади здійснюють контроль над діяльністю комунальних підприємств, тому приховування точних даних про діяльність ЛКП з боку міської влади є грубим порушенням закону:

- Контроль здійснюють як громадяни, так і представницькі органи місцевої влади. У мене питання до місцевих рад: а що ви зробили для контролю за діяльністю цих комунальних підприємств? Чому кожного разу, коли починається передвиборча компанія, відбуваються розмови про аудит, які ініціюють представники різних фракцій? А що ви робите до цього часу? Чому досі цього аудиту ніхто не провів, навіть критеріїв не розробили?

Ярослав Жукровський зазначив, що більшість комунальних підприємств нині є збитковими, однак міська влада воліє не закривати їх, а виплачувати дотації з міського бюджету, тобто - витрачати на ці потреби кошти львів’ян. На думку юриста, це свідчить про те, що збиткові ЛКП вигідні певній групі осіб, які мають можливість робити через них різноманітні незаконні оборудки:

- Закритість даних - ознака введення і виведення коштів через ці підприємства, тоді як місія комунальних підприємств – заробляти гроші для міста, працювати в прибуток. Для прикладу, ми маємо у Львові комунальне підприємство, яке займається державною реєстрацією,  на ділі - займалось «чорною» реєстрацією. Вважаю, що у Львові потрібно ліквідувати близько 2/3 комунальних підприємств, які покликані обслуговувати великий бізнес і займатись рейдерством.

Правовий експерт упевнений, що комунальні підприємства повинні конкурувати на рівні із приватними, тільки тоді вони будуть намагатися працювати в прибуток, а не чекати дотації від міста:

- Я не розумію, чому прибирати вулиці можуть лише комунальники, а не приватні фірми? І мене вражає, що транспортні ЛКП плачуться про збитки, тоді як всі знають, що транспортна галузь – найбільш прибуткова? Не можете впоратись самі – дайте зелене світло приватним бізнесменам. 

Члени громад, наголошує Жукровський, повинні безпосередньо вливати і контролювати діяльність ЛКП. Тільки так можна навести порядок у цій сфері.

- Кожне з підприємств мусить систематично оприлюднювати точні цифри про свою діяльність. Це не особисте бажання, не примха, а вимога закону. Але поки люди не змусять їх це робити – не будуть, – підсумував Ярослав Жукровський.

Додамо, зайві та неефективні: у Львові назвали 15 комунальних підприємств, діяльність яких варто припинити (відео).


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу