Зарплата управителя будинку залежить від площі всіх квартир і сумління

19:07 28 квітня 2016 р.

  • 0
  • 9612

"Прес-клуб реформ" про нові форми управління у житловому господарстві.
Відео: Львівський прес-клуб

Створення ОСББ у Львові гальмується, зокрема, і через те, що немає людей, які би і хотіли, і могли стати управителями.

Така думка прозвучала сьогодні, 28 квітня, у Львівському прес-клубі під час  інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Житлове самоврядування чи житлове рабство? Чому власникам квартир у багатоквартирних будинках доцільно створити до 1 липня 2016 року об’єднання співвласників, щоб не потрапити у тарифну залежність від управляючих компаній, які замінять ЖЕКи”.

За словами юриста ГО “Ресурсний центр для ОСББ” Андрія Бурого, голова правління ОСББ може виконувати свої функції на громадських засадах, а може отримувати за це плату. Це вже як визначать співвласники. Але він не є управителем, він більше – адміністратор.

- Це є виборна посада, його обирають. А управителя наймають на роботу, - пояснює юрист.
Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках» містить визначення терміну «управитель».

- Це може бути фізична особа-підприємець або юридична особа, суб’єкт господарювання, яка надає такого виду послуги. Якщо говорити з точки зору оподаткування, то ФОП – це дешевша форма. Тобто, фізична особа не сплачує податків. А ось юридична – сплачує, - каже Андрій Бурий.

Голова асоціації ОСББ “Оберіг” Стефанія Климко вже давно працює управителем як фізична особа-підприємець. Асоціація об’єднує кілька ОСББ, що захотіли згуртуватися.

- Зарплату управителя розраховують за квадратними метрами. Тобто від 35 копійок за квадратний метр житлової площі будинку, який він обслуговує, і до 75 копійок. Це вже залежить від совісті управителя, - каже Стефанія Климко.

Але, за словами Стефанії Климко, робота ця дуже важка. Передовсім тому, що потрібно працювати з людьми.

- У квартирі є троє мешканців і навіть їм іноді важко дійти згоди. А якщо двісті квартир по три мешканці в кожній, то як голові ОСББ домовитися з усіма? – запитує вона риторично.

Зрештою, сама частково відповідає на своє питання.

- Щоби переконати мешканців замінити вікна у під’їзді чи виконати інші роботи, я називаю цифри і підрахунки: скільки сплатили за місяць, за рік, за десять років, що за цей час у будинку зробили, - ділиться своїм досвідом переконання голова асоціації ОСББ “Оберіг” Стефанія Климко, колишній кухар за професією. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

16:32 21 березня 2019 р.

У Львові курсують 19 трамваїв із Берліна

Інженери і працівники «Львівелектротрансу» переобладнали 21 трамвайни1 вагон, були закуплені з Берліна у другій половині 2018 року.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 609

14:05 21 березня 2019 р.

Львівський селекційно-насіннєвий центр вирощуватиме мільйони саджанців

У четвер, 21 березня, у Міжнародний день лісів відбувся старт весняного посіву лісового насіння в ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» у Брюховичах.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 579

13:32 21 березня 2019 р.

Прем’єр закликав у Львові споживати українське

Володимир Гройсман заявив, відкриваючи в четвер, 21 березня, форум «Agroport West Lviv»: «На наших полицях може бути продукція з усього світу, але наш обов’язок споживати українське і так зміцнювати економіку».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 468

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Молодь і президентські вибори-2019

Рубрика: Політика

Підкуп виборців

Рубрика: Політика

Проблеми виборчих комісій на Львівщині

Рубрика: Політика

Схеми купівлі голосів виборців

Рубрика: Політика

Провокація як виборча технологія

Рубрика: Політика

Всі відео розділу