Замість трамваю на Сихів – тролейбус коштував би у 13,5 раза дешевше, – підрахунок будівельника

09:54 7 жовтня 2014 р.


Фото: Мирослава Іваник / gazeta.lviv.ua

За кошти, які вкладають в будівництво трамваю на Сихів, можна побудувати тролейбусну лінію туди та оновити ввесь тролейбусний парк новенькими тролейбусами. Про це на прес-конференції повідомив будівельник, генеральний директор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак.

За його словами, ще за першого львівського міського голову Василя Шпіцера, коли була криза в 1991 році, розробили документацію, яка передбачала прокладання тролейбусних ліній за маршрутом Шота Руставелі-Зелена-Сихівська-проспект Червоної Калини-Санта-Барбара і в зворотному напрямку. Це дозволяло сполучити центр з Новим Львовом через міст, що збудував Георгій Кирпа, і паралельно планувалося зробити кільце на вулиці Стрийській, де перетинаються Наукова та Хуторівка, та пустити тролейбус по Хуторівці – Червоної Калини до Санта-Барбари.
«Але директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів сказав: трамвай має один мідний дріт, а тролейбус – два мідних дроти. А два мідних дроти – це забагато», - так пояснює виникнення нового проекту Ігор Микичак.
Він підрахував, що на будівництво трамвайної колії на Сихів надано15 млн євро, а це - 270 млн гривень. Ці кошти можна би було використати на прокладання тролейбусної лінії, в яку би вклали максимум 20 мільйонів гривень. А на решту грошей закупили би багато тролейбусів.
«Якщо брати тролейбус, який робить наш автобусний завод, завдовжки 12 метрів за ціною 1,4 млн гривень, то їх можна було закупити 178 штук. Якщо купувати тролейбуси завдовжки 18 метрів за ціною 2, 4 млн гривень, то придбати можна було би 104 штуки. Якщо брати сучасні тролейбуси, які хоче випускати концерн «Електрон», там буде 125 тролейбусів», - будівельник з калькулятором в руках зробив нескладні підрахунки.
А тим часом вулицями Львова їздять старі тролейбуси та трамваї, які увесь час ламаються та навіть горять, підсумував Микичак.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:55 22 квітня 2021 р.

За державний кошт проведуть інтернет до трьох тисяч сіл

Цьогоріч у Держбюджеті України передбачено 500 мільйонів гривень на під’єднання до оптичного інтернету сільських громад. Насамперед йдеться про інтернетизацію соціально важливих закладів - шкіл, лікарень, ЦНАПів, бібліотек та будинків культури.

Рубрика: Економіка

14:45 22 квітня 2021 р.

Три тваринницькі підприємства на Львівщини офіційно вирощуватимуть племінних корів і свиней

20 квітня департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено виїзне засідання регіональної експертної комісії з розгляду матеріалів на присвоєння відповідного статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві.

Рубрика: Економіка

12:56 22 квітня 2021 р.

Червоноград, Львів, Славське: назвали найбагатші і найбідніші громади Львівщини

Для кращого розуміння фінансового становища громад, можливостей ефективного функціонування та перспектив їх розвитку департамент фінансів Львівської ОДА оцінив та сформував рейтинг громад за окремими фінансовими показниками за підсумками першого кварталу роботи.

Рубрика: Економіка

12:38 22 квітня 2021 р.

В одному з районів Львова помиють пам'ятники на 800 тис грн

Галицька районна адміністрація заплатить приватній підприємиці Оксані Луць 799 тис. грн за послуги з очищення та поточного ремонту міських пам’ятників. Йдеться про 17 об’єктів в центрі міста.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу