За податковий борг в одну копійку можуть скасувати свідоцтво платника єдиного податку
15:32 1 листопада 2017 р.
Якщо ви є платником єдиного податку, тобто перебуваєте на спрощеній системі і порушили умови перебування на цій системі, то варто очікувати на негативні санкції.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це сьогодні, 1 листопада, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.
Так, п. 299.11. Податкового кодексу України передбачає, що в разі виявлення контролюючим органом порушення платником єдиного податку 1-3 груп вимог, встановлених цією главою, анулювання реєстрації платника єдиного податку буде з першого числа місяця, наступного, за кварталом, в якому допущено порушення.
- Наприклад, ви допустили якесь порушення 1 листопада 2016 року. Сьогодні, тобто 1 листопада 2017 року, до вас прийшла перевірка і перевіряє вашу діяльність за три останні роки. Знаходить це порушення, яке було рік тому. Виносить акт та рішення, згідно з яким анульовує ваш статус платника єдиного податку з 1 січня 2017 року. І, виходить, що ви зараз вже не платник єдиного податку цілих десять місяців. Ви є платником податку на загальній системі оподаткування. А це означає, що ваш прибуток оподатковують за ставкою 18 відсотків, плюс військовий збір, ЄСВ, а якщо є перевищення доходу – понад 1 мільйон грн, то ще й – ПДВ без права податкового кредиту. А крім того, ви ще й змушені були мати касовий апарат та обліковувати всю готівку. Але ж ви вважали себе ФОПом на єдиному податку, тож не робили цього. Тому вас все одного оштрафують в п’ятикратному розмірі, - роз’яснює директор.
Усі порушення, які можуть вчинити ФОПи, описані в п.298.2.3. Податкового кодексу України. Наприклад, якщо підприємець здійснює діяльність, яка не дозволена за спрощеною системою. Або ж якщо здійснив діяльність, яка не була зазначена у його реєстрі.
- Ви, як ФОП, зареєструвалися на три види діяльності. Вони є у вашому реєстрі. А ви здійснили ті, яких в реєстрі у вас немає. Отже, ви порушили умови перебування на спрощеній системі, - говорить Людмила Шахно.
Контролюючі органи також можуть покарати за податковий борг, навіть якщо він становить одну копійку.
- Наприклад, сплачуючи єдиний податок, ви, помилково, заплатили 369 гривень замість 396. За тиждень чи за місяць ви доплатили цих 27 гривень. Але за той час набігла якась пеня або штрафна санкція. Але ви про них не знаєте. І якщо впродовж двох кварталів він у вас є, то це вже підстава анулювати ваше свідоцтво платника єдиного податку, - експерт радить уважно стежити за станом сплати податків у своєму електронному кабінеті на сайті ДФС.
Тож, щоби не помилитися і не втратити статус платника єдиного податку, директор компанії «Академія професійного бухгалтера» радить здійснювати тільки ті види діяльності, які дозволені у спрощеній системі, у певній групі та тільки ті, які зазначені в реєстрі ФОПа. Також – контролювати строки сплати податків та не проводити негрошові розрахунки.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook