За благодійний подарунок знімуть три податки і один збір

20:37 20 вересня 2017 р.

Якщо благодійник може надати комусь гроші, подарунок чи послуги, то він змушений ще й сплатити податки. Не обкладаються податками будь-що тільки на суму не вище, ніж 800 гривень. Якщо благодійність оцінюють у вищу суму, то доведеться сплатити податок на прибуток, податок на додану вартість, ПДФО та військовий збір.

Про це сьогодні, 23 серпня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

Вона нагадала, що благодійною допомогою може бути будь-що, за що благодійник не отримує коштів.

- Коли ви надаєте комусь безкоштовно товари, роботи, послуги, основні засоби або кошти, які не просять повернути назад. Наприклад, оренда, за яку ви не просите сплачувати, це теж – благодійна допомога, - пояснює партнер.

І хоча суспільство заохочує благодійників надавати таку допомогу, держава в особі фіскальних органів, суворо контролює, аби ці благодійники ще й сплатили податки за свою благодійність. Причому, що багатший благодійник, то більший податок він повинен перерахувати в державну скарбницю.

У листі від 12 січня 2017 року № 408/6/99-99-15-03-02-15 Державна фіскальна служба посилається на статтю 198.5 Податкового Кодексу України і каже, що благодійник зобов’язаний сплатити ПДВ, незалежно від того, чи він мав ПДВ-кредит при придбанні.

- Якщо ви є «малодохідниками», то надаючи благодійну допомогу, маєте витрати, які зменшують фінансові ресурси, отже і сам податок на прибуток є меншим на 18 відсотків від вартості подарованого. Якщо ж ви є «високодохідними», то передбачені коригувальні різниці. Перша – стосується амортизації і виникає тоді, коли ви даруєте основні засоби. Друга -  стосується подарунків і говорить про те, що податок збільшується, але лише в тій частині, яка перевищує 4 відсотки оподаткованого прибутну минулого року, - роз’яснює Мар'яна Кавин.

Проте, якщо благодійність неможливо порахувати, то платити ПДФО та військовий збір не треба. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:58 28 січня 2022 р.

Акумулятори для домашніх сонячних систем: як працюють та навіщо потрібні?

Якщо на вашому даху встановлені сонячні батареї, є очевидна перевага зберігання невикористаної електроенергії в спеціальному акумуляторі, і подальшого її використання вночі або в похмурі дні. Як працюють ці акумулятори, і що потрібно знати перед покупкою?

Рубрика: Економіка

13:59 28 січня 2022 р.

В одному з районів Львова облаштують льодову ковзанку з ярмарком

На вулиці Науковій (біля ТЦ «ВАМ») облаштують сезонну ковзанку та невеликий ярмарок. Відповідне рішення погодили сьогодні на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради.

Рубрика: Економіка

13:00 28 січня 2022 р.

У Львові серед лікувальних установ збудують готель заввишки 55 метрів

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 28 січня, дозволив збудувати 55-метровий готель в зоні лікувальних закладів. Перед прийняттям цього рішення об’єкт вирішили перейменувати на «реабілітаційний центр з готельними номерами», оскільки готелі для цієї зони не передбачені.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу