За благодійний подарунок знімуть три податки і один збір

20:37 20 вересня 2017 р.

Якщо благодійник може надати комусь гроші, подарунок чи послуги, то він змушений ще й сплатити податки. Не обкладаються податками будь-що тільки на суму не вище, ніж 800 гривень. Якщо благодійність оцінюють у вищу суму, то доведеться сплатити податок на прибуток, податок на додану вартість, ПДФО та військовий збір.

Про це сьогодні, 23 серпня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

Вона нагадала, що благодійною допомогою може бути будь-що, за що благодійник не отримує коштів.

- Коли ви надаєте комусь безкоштовно товари, роботи, послуги, основні засоби або кошти, які не просять повернути назад. Наприклад, оренда, за яку ви не просите сплачувати, це теж – благодійна допомога, - пояснює партнер.

І хоча суспільство заохочує благодійників надавати таку допомогу, держава в особі фіскальних органів, суворо контролює, аби ці благодійники ще й сплатили податки за свою благодійність. Причому, що багатший благодійник, то більший податок він повинен перерахувати в державну скарбницю.

У листі від 12 січня 2017 року № 408/6/99-99-15-03-02-15 Державна фіскальна служба посилається на статтю 198.5 Податкового Кодексу України і каже, що благодійник зобов’язаний сплатити ПДВ, незалежно від того, чи він мав ПДВ-кредит при придбанні.

- Якщо ви є «малодохідниками», то надаючи благодійну допомогу, маєте витрати, які зменшують фінансові ресурси, отже і сам податок на прибуток є меншим на 18 відсотків від вартості подарованого. Якщо ж ви є «високодохідними», то передбачені коригувальні різниці. Перша – стосується амортизації і виникає тоді, коли ви даруєте основні засоби. Друга -  стосується подарунків і говорить про те, що податок збільшується, але лише в тій частині, яка перевищує 4 відсотки оподаткованого прибутну минулого року, - роз’яснює Мар'яна Кавин.

Проте, якщо благодійність неможливо порахувати, то платити ПДФО та військовий збір не треба. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:25 28 листопада 2020 р.

Amazon скерує $ 500 млн на виплату бонусів співробітникам за роботу в святковий період

Найбільший у світі інтернет-рітейлер Amazon.com Inc. виплатить спеціальні бонуси співробітникам, що безпосередньо взаємодіють з клієнтами, за роботу в найбільш активний передріздвяний період.

Рубрика: Економіка

14:50 28 листопада 2020 р.

Польща братиме на роботу медсестер і лікарів на спрощених умовах. Без страхування на 30 тисяч євро

У чорну п'ятницю ввечері польський сейм прийняв поправку до закону про медичний персонал. Медсестер, акушерок, фельдшерів і лікарів з країн, що не належать до Європейського Союзу, братимуть у Польщі на роботу на спрощених умовах.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу