З якими соусами та приправами краще смакують суші та роли?

14:46 16 листопада 2022 р.

Фото до новини

Суші - найвідоміша страва японської кухні, яка полюбилася величезній кількості українців.

Це пов'язано з насиченим, незвичайним смаком, а також використанням низькокалорійних інгредієнтів, які дозволяють контролювати власну вагу та не вживати надмірну кількість жиру. В основі суші Львів використовують рис, який є джерелом вуглеводів, що довго розчіплюються в організмі та не спричиняють сплеску рівня інсуліну та глюкози.

Особливості сервування столу при подаванні ролів

Японці завжди приділяли дуже багато уваги не лише смаковим характеристикам страв, але й сервуванню, прикрашанню столу.

Правила сервування столу:

  • Згідно з японськими традиціями, кожен вид ролів та суші повинен подаватися на окремій тарілці, навіть якщо їх зовсім небагато.
  • Зазвичай японські страви розміщують у квадратних тарілках з кераміки або навіть дерева. Для паличок створена спеціальна підставка, а їх кількість на столі повинна бути непарною. Якщо ви запросили п'ятьох гостей, покладіть один зайвий комплект паличок, щоб їх стало не 6, а 7.
  • Після цього потрібно акуратно розмістити тарілки на поверхні столу. Основне завдання, щоб на ньому було багато вільного місця. Якщо у нашій країні заведено, щоб стіл ломився від великої кількості смакоти, то у Японії навпаки, накривають на стіл таким чином, щоб на ньому було дуже багато вільного місця. В Японії немає традиції ставити на стіл вазу з квітами, бо все на поверхні столу повинно бути їстівним.

Які соуси та приправи зазвичай подають до ролів?

Найкраща приправа для ролів - це соєвий соус, який відрізняється солонуватим смаком та низькою калорійністю. Це пов’язано з тим, що зазвичай роли готують з прісного рису, взагалі без солі. Саме тому без різноманітних приправ, смак страв може бути ненасиченим та прісним. Щоб розкрити смак кожного інгредієнта, використовують спеціальні доповнення, серед яких найбільш популярний - це соус васабі. Це своєрідний замінник українського хріну, який додає гостроти.

Приправи покращують травлення, стимулюючи виділення шлункового соку. Також васабі вважають своєрідним антисептиком, який пригнічує розвиток бактерій, що можуть міститися у сирій рибі, яка досить часто використовується під час приготування суші. Імбир може бути кремового або навіть рожевого кольору. Він зовні нагадує пелюстки троянд, проте яскравий рожевий колір не пов’язаний з використанням спеціальних пігментів. Таке забарвлення спровоковане додаванням під час маринування оцту та цукру. На роли досить часто наносять зернятка кунжуту чорного та білого кольорів. Це дозволяє не лише прикрасити страву, але й покращити її смакові властивості.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

 

Останні новини