Банки будуть зобов’язані повертати клієнтам кошти, вкрадені шахраями з карт «Visa»

11:31 1 березня 2016 р.


Фото: http://uapress.info

Банки матимуть півроку, щоб підготуватися і впровадити необхідні інструменти для реалізації принципів платіжної системи «Visa». До тих банків, які не виконуватимуть цю вимогу, «Visa» збирається застосовувати заходи впливу, які наразі не розголошує.

1 серпня платіжна система Visa запровадить в Україні принцип нульової відповідальності для власників її карт. «Такий принцип працює в США дуже давно. Visa вирішила поширити його на ввесь світ. Якщо шахраї вкрали гроші з картки без сприяння її власника, то людина відповідає за це. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути гроші власнику картки, – розповіла директор з управління ризиками компанії «Visa» Лариса Макарова. – Ми даємо банкам півроку, щоб підготуватися і впровадити інструменти для цього».

В Україні питання крадіжки грошей з карт стоїть гостро. Минулого року Верховний суд виніс окрему правову позицію, в якій вказав, що банки зобов’язані власним коштом повертати клієнтам гроші, вкрадені з їхніх карт шахраями, якщо немає доказів, що клієнти самі спровокували крадіжку своїми діями або бездіяльністю. Проте банки часто відмовляють у поверненні коштів через те, що клієнт повідомив про крадіжку коштів вже після здійснення неправомірної транзакції.

У «Visa» вважають таку позицію неправильною. «Клієнт приносить гроші в банк, кладе їх на картку, а банк говорить, що в разі чого він відповідальності не несе. Це неправильно. Банки повинні вдосконалити свої системи безпеки, працювати зі страховими компаніями», – пояснює позицію «Visa» Лариса Макарова.

До тих банків, які не виконуватимуть цю вимогу, Visa збирається застосовувати заходи впливу. Але які це будуть санкції вона не розголошує.

У Нацбанку пояснюють, що клієнти банків можуть користуватися такою прерогативою в своїх інтересах. «Раніше в законодавстві максимальна відповідальність власника платіжної картки становила 1,5 тисячі гривень. Але банки сказали, що у наших громадян не такий менталітет і вони будуть використовувати це проти банків. Були внесені зміни в законодавство, і від цієї норми відмовилися », – розповів начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Володимир Харченко.

Учасники ринку вважають, що довести вину клієнта в крадіжці грошей важко. «Незрозуміло, як оцінювати ситуацію, коли пін-код написаний на карті і вона втрачена. Або клієнт повідомив всі свої дані комусь, то хіба має банк відповідати за це?» – дивується начальник відділу моніторингу ризиків платіжних карт управління економічної безпеки Укрексімбанку Анатолій Денис.

Про це повідомив Ранок по-київськи.

dailylviv.com

До теми

11:11 22 жовтня 2021 р.

У межах Великого будівництва триває реконструкція дитячого садка Жовківської громади

У селі В’язова Жовківської територіальної громади, що на Львівщині, триває реконструкція приміщення дошкільного навчального закладу по вул. Л. Українки, 26. Роботи проводять в межах програми Президента України «Велике будівництво».

Рубрика: Економіка

17:56 21 жовтня 2021 р.

Вимоги до перекладу бізнес-документів

На українському ринку впродовж кількох десятків років працює величезна кількість іноземних компаній. Як показує практика та досвід, бізнес за кордоном і в Україні працюють по-різному, через особливості законодавства та менталітету.

Рубрика: Економіка

21:19 20 жовтня 2021 р.

Батько голови Львівської ОДА купив нову нафтогазову свердловину в 17 разів дорожче від стартової ціни

Сьогодні, 20 жовтня, Державна служба геології та надр України провела електронні аукціони. Під час торгів реалізували два спеціальних дозволи для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу природного і конденсату терміном на 20 років.

Рубрика: Економіка

19:53 20 жовтня 2021 р.

Саджанці кущів і дерев на понад 3 млн грн, які переможець тендеру привіз до Львова, забракували

Запорізьке ПП «ГЛОРІЯ-ТЕТ», яке стало переможцем відкритого конкурсу на постачання Львову саджанців кущів та дерев, доставило місту посадковий матеріал, який не відповідає умовам тендеру.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу