З 1 квітня будемо платити за «калорії», а не кубометри газу

16:17 24 грудня 2015 р.

Директор ТОВ «Львівгаззбут» Марія Прохоцька також зазначила, що в кодексі газорозподільної мережі передбачено, що з 1 квітня 2016 року газ буде розцінюватися не за кубічними метрами, а за енергетичними показниками, тобто за кілокалоріями, кілоджоулями.

Згідно з фізичними законами, якщо до газу, який постачається населенню, потрапить лише 5 відсотків повітря, то станеться вибух. Тож якби до газу справді додавали повітря, то в Україні постійно вибухали би газопроводи. Так відповіла на закиди про те, чи додається до газу повітря чи інші суміші, директор ТОВ “Львівгаззбут” Марія Прохоцька під час круглого столу на тему «Кроки для створення стратегії розвитку газової галузі Львівської області», який відбувся сьогодні, 24 грудня,  у Львівському прес-клубі.
- На щастя, цього не відбувається, отже це свідчить, що такого нема. І я не розумію як можна в трубу, де є певний тиск, щось ще закачати. Отже треба мати компресор, а він дорогий. Це і економічно не вигідно, і небезпечна суміш, - каже вона.
За її словами, якість газу і його калорійність визначає «Укртрансгаз» під час передачі газу у мережі «Львівгазу».

Марія Прохоцька також зазначила, що в кодексі газорозподільної мережі передбачено, що з 1 квітня 2016 року газ буде розцінюватися не за кубічними метрами, а за енергетичними показниками, тобто за кілокалоріями, кілоджоулями. 
- Ми не зовсім розуміємо, як це буде здійснюватися на практиці, але теоретично ми розуміємо, що «Львівтрансгаз» буде подавати газ мережі і буде давати паспорт на цей газ. І будуть відповідні формули, за якими кубічні метри перетворюватимуться в калорії. І в рахунках це буде відображатися, - каже Марія Прохоцька.

Перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз»  Володимир Король зауважив, що найбільш вибухонебезпечними зараз є старі газові плити та колонки.
- Населення Львівської області користується майже 500 тисячами одиницями морально та фізично застарілого обладнання. Як правило, ці прилади є у пенсіонерів. Вони не мають коштів замінити ці старі газові плити чи колонки. Зона нашої відповідальності закінчується на крайньому вводі в будинок. Ми можемо сказати, що це не наша проблема. Але вона – наша. Тому що застарілий прилад використовує газ неекономно. Крім того, цей прилад створює потенційну небезпеку, адже він може вибухнути, - каже Володимир Король.

Львівський прес-клуб
Відео:

dailylviv.com

До теми

21:23 28 жовтня 2020 р.

Трудові мігранти: виїзд українців до Німеччини за фальшивими документами або польськими робочими візами зріс - ПР

У зв’язку із погіршенням економічної ситуації в Україні, для українських трудових мігрантів пріоритетом є можливість вищих заробітків у Німеччині, Чехії та скандинавських країнах, аніж у Польщі.

Рубрика: Економіка

16:37 28 жовтня 2020 р.

Ціни на овочі «борщового набору» найнижчі за останні три роки, - директор ринку у Львові

У жовтні українські овочі значно здешевшали. На гуртовому ринку «Шувар» фермери продають майже всі складові «борщового набору» за найнижчими цінами за останні три роки.

Рубрика: Економіка

13:41 28 жовтня 2020 р.

Скасувати оподаткування доходів з депозитів просять банкіри

Банки відчувають нерівні умови з боку держави, яка використовує різні ставки оподаткування доходів фізосіб від вкладень на депозити та облігації внутрішніх державних позик (ОВДП).

Рубрика: Економіка

12:06 28 жовтня 2020 р.

Міжнародні авіалінії України закривають підрозділи у п'яти країнах

Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ", Київ) припиняє діяльність структурних підрозділів у Швейцарії, Іспанії, Італії, Німеччині та Австрії у зв'язку зі скороченням штату.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу