Як порахувати витрати на матеріали для ремонту квартири

11:01 14 липня 2021 р.

Фото до новини

Коли ви розпочинаєте приводити до ладу приміщення, завжди важливо правильно розрахувати будівельні матеріали для ремонту квартири. Попередній розрахунок збереже бюджет, зекономить ваш час та зусилля.

До того ж ви будете завчасно знати, які витрати на вас чекають. Розглянемо, що саме потрібно врахувати.

Враховуйте план квартири

Якщо мова йде про тільки-но побудований дім чи квартиру, план приміщення вам повинен надати забудовник. А от за умови реконструкції, перебудови вторинного житла доведеться зайнятися підготовкою необхідної документації самостійно. Завдяки плану вдасться точно визначити площу, яку слід відремонтувати, та розрахувати кількість матеріалів, необхідних для проведення зазначених робіт.

Список майбутніх робіт

Обсяги необхідних матеріалів безпосередньо залежать від кількості запланованих робіт ті їх складності. Завчасно визначте, що саме потрібно зробити: поклеїти шпалери, вирівняти стіни, зробити наливну підлогу тощо.

Щоб нічого не пропустити, рекомендуємо скласти перелік за хронологію робіт. Для кожного пункту потрібно зазначати площу, яку треба відремонтувати. Водночас з матеріалами не варто забувати про інструменти. Наприклад, щоб не довелося терміново бігти до магазину за пензлем після того, як ви відкрили банку фарби, потрібно заздалегідь купити всі знаряддя.

Загалом, матеріали для ремонту ділять на дві категорії:

  • чорнові (використовуються на етапі підготовки);
  • чистові (за допомогою яких виконується обробка).

Розрахунок шпалер

Розцінки на будівельні роботи різні, і багато в чому вони залежать від особливостей та кількості обраного матеріалу. Тому дуже важливо правильно провести усі розрахунки.

Найбільш популярним матеріалом для оформлення стін є шпалери. Визначити необхідну їхню кількість не важко. Для цього необхідно знати лише розміри стіни та окремого рулону. Стандартні шпалери завширшки 53 см та довжиною 10 м. Таким чином, для стін висотою 2,5 м з одного рулону вийде 4 смуги. Але бувають і ширші моделі — 60 см, 70 см або 106 см.

Якщо шпалери з візерунком, враховуйте, що, скоріше за все, потрібно буде підігнати малюнок, щоб він виглядав цілісним. Тому потрібен невеликий запас. Починати клеїти шпалери слід від вікна в одному напрямку. Варіанти без візерунка можна клеїти від вікна по різні боки.

Щоб визначити, скільки рулонів требі придбати, розділіть периметр кімнати на ширину шпалер та кількість смуг у рулоні. Наприклад, для кімнати 5 на 4 метри знадобиться 40 смуг завширшки 50 см. Це 10 рулонів.

Інший спосіб — із загальної площі кімнати просто відніміть, скільки місця займають вікна та двері. Але навіть, якщо цього не зробити, декілька додаткових смуг не будуть зайвими. Адже завжди можна наштовхнутися на браковану продукцію чи необережно чимось замастити шпалери.

Розрахунок фарб

Сучасна альтернатива паперовим шпалерам — фарба. Її кількість буде залежати не тільки від площі стін, але й від типу фарби. Візьмемо для прикладу найбільш поширену, водоемульсійну. В середньому для оздоблення внутрішніх стін її знадобиться приблизно 140–180 г на 1 кв. м. Для зовнішніх робіт (наприклад, обробки фасаду) потрібно 180–210 г на 1 кв. м.

На необхідну кількість фарби також вплине інструмент, яким ви плануєте її наносити. Найбільше витрат вимагає пензлик, найменше — фарбопульт. Для поверхонь, які вкриті цеглою, бетоном чи тиньком знадобиться більше матеріалу, ніж для всіх інших.

Провівши своєчасно всі необхідні розрахунки, ви збережете свій час і зусилля!

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів