Як оскаржити блокування податкової накладної. Покрокова інструкція

15:45 13 липня 2017 р.

Якщо реєстрація податкової накладної призупинено, підприємець повинен отримати квитанція про зупинення реєстрації цієї накладної. В цій квитанції має бути порядковий номер та зазначена причина призупинення. Підприємець має право надати пояснення та документи, які би дозволили розблокувати податкову накладну.

Про це сьогодні, 13 липня, під час прямої трансляції семінару на тему: «Бухгалтерсько-податковий калейдоскоп: реалії та перспективи-2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

- Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 Податкового кодексу платник податку подає до фіскальної служби за основним місцем обліку впродовж 365 календарних днів. Можна подати в електронному форматі. Але ніхто не забороняє принести особисто в паперовому вигляді, відповідно завірені та з певним описом. У цьому випадку зайвий опис не завадить. Ці документи місцева податкова повинна передати до комісії  центрального органу виконавчої влади не пізніше наступного робочого дня, - пояснює вона.

Документів які можна подати, є дуже багато. Всі вони описані в Податковому кодексі. А підприємець сам вирішує, що з того варто подавати, а що – ні.

- Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого є за адресою https://cabinet.sfs.gov.ua, або через офіційний веб-портал ДФС. Про це повідомляє ДФС України на своєму сайті, - розповідає експерт.

Електронна пройма дозволяє подавати документи та пояснення для кожної окремо заблокованої накладної. Подати один раз для всіх – неможливо.
- Подаючи інформацію, потрібно вказати порядковий номер накладної, дату складання, найменування, прізвище особи, яка отримує товар, обсяг постачання та кількість документів, що додано. Якщо вам не вдається подати в електронному вигляді, то ви можете занести папери у свою ДФС. Там зобов’язані це прийняти і передати далі, - робить докладний інструктаж Людмила Шахно.

Якщо ж вдалося подати документи, то рішення платник податків повинен отримати впродовж п’яти робочих днів. Комісія, яка розглядає пояснення, може перевірити копії документів, звірити їх з даними, які є в реєстрах, та поцікавитися іншою інформацією. А потім надає свій вердикт – зареєструвати цю накладну чи відмовити в її реєстрації. Це все описано в наказі Мінфіну №566.

- Відмовити комісія може, якщо ви не надали письмових пояснень, копій документів або надали документи, складені з порушенням законодавства, - передбачає аудитор найгірший варіант.

Дії комісії так само можна оскаржити. Спочатку можна подати скаргу в ДФС. Її, мабуть, буде розглядати ця ж комісія, яка заблокувала, впродовж десяти днів. Тобто, яка саме комісія – ще ніхто не знає. Якщо впрдовж 10 днів платник податків не отримав відповіді, то накладну мусять розблокувати та продовжити її реєстрацію. Якщо отримав вмотивовану відмову – можна йти в суд.

- Як це буде розглядатися у судах, за якими документами ми маємо право подавати скарги до суду – цього ще ніхто не знає. Єдине, чим можна втішитися, що поки реєстрація податкової накладної буде призупинена, штрафів за несвоєчасну подачу накладних накладати не будуть, - втішила Людмила Шахно.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:16 27 листопада 2021 р.

Відповідатимуть персонально: назвали установи Львівщини, керівники яких не уклали угоди на газ по 16,8 грн/куб. м

До 1 грудня бюджетні установи повинні укласти угоди на постачання природного газу з новим постачальником ТзОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», який передбачив ціну природного газу на рівні 16,8 грн/куб. м. ​

Рубрика: Економіка

22:12 26 листопада 2021 р.

Завершили ремонт автомобільної дороги Ясенів – Золочів на ділянці в селі Грабово

Ремонт автомобільної дороги Ясенів – Золочів розпочато у 2019 році, найбільш масштабні роботи виконано у 2020-2021 роках, та відремонтовано 19 км цієї дороги.

Рубрика: Економіка

21:29 26 листопада 2021 р.

Понад 80 тис львів'ян подали заяви на отримання пільгового е-квитка

Як поінформував директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк, на сьогодні прийнято понад 81 240 пакетів документів на виготовлення пільгових транспортних карток. А, за даними ЛКП «Львівавтодор», у Львівській міській територіальній громаді зареєстровано орієнтовно 250 тисяч осіб, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Рубрика: Економіка

14:52 26 листопада 2021 р.

Громадяни України одержали новий шанс на кар’єрне зростання у польських компаніях

Польща заохочуватиме закордонних працівників подавати заяви на дозвіл на тимчасове чи постійне проживання в цій країні, а також обмежує бюрократію, усуває перешкоди для кар’єрного зростання трудових мігрантів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу