Вигідніше заплатити штраф податковій, ніж за послугу торгово-промисловій палаті, – бухгалтерка

15:01 14 лютого 2018 р.

  • 0
  • 1221


Відео: Львівський прес-клуб

Якщо фіскальна служба знайде помилку в коді УКТ ЗЕД в податковій накладній, яку продавець виписав покупцеві, то продавцеві доведеться сплати штраф – 170 гривень. До 31 грудня 2017 року жодних штрафних санкцій не застосовували.

Про це сьогодні, 14 лютого, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда-2-2018», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

Вона нагадала, що стаття 201 Податкового кодексу говорить про те, як правильно оформляти податкову накладну, щоби покупець отримав право на податковий кредит.

- Серед цих реквізитів є код УКТ ЗЕД (українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності). В пункті 201.1 ПК вказано, якщо продавець виписує податкову накладну і робить помилку в обов’язкових реквізитах, але вона не заважає ідентифікувати господарську операцію, зміст цієї господарської операції, період, сторони, суму податкового зобов’язання, то цю податкову накладну покупець може включити як підставу для податкового кредиту.  І є тільки один виняток – помилка в коді УКТ ЗЕД не дозволена.

Допущення продавцем товарів (послуг) помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів, передбачених пунктом 201.1, виявлених контролюючим органом, за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, тягне на себе накладення на платника податку-продавця штраф в розмірі 170 гривень та зобов’язання виправити такі помилки, - цитує та пояснює Податковий кодекс Людмила Шахно.

Однак перевіряти цей пункт, за її словами, будуть тільки в тому випадку, якщо покупець має намір та право скористатися податковим кредитом. Отже, він пише відповідну заяву, про те, що бажає скористатися своїм правом на податковий кредит. І тоді фіскальна служба перевіряє це його право, включаючи в перевірку всіх, з ким він співпрацював.

- Ми говоримо зараз про податкові накладні, які були належним чином оформлені, зареєстровані в єдиному реєстрі податкових накладних, але з певних причин не включені до складу податкового кредиту, - наголошує Людмила Шахно.

Закон №2198 від 09.11.2017, який став чинним 3 грудня 2017 року  (Про внесення змін до Податкового кодексу України), збільшив строк звернення за податковим кредитом з 365 днів до 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної.

- Покупець має право включити до складу податкового кредиту податкову накладну, яка буде належним чином оформлена та зареєстрована в єдиному реєстрі податкових накладних впродовж 1095 днів (трьох років) з дати виникнення податкових зобов’язань, - пояснює експерт.

Якщо ж покупець не претендує на податковий кредит, то жодних перевірок в цьому контексті не мало би було б. Але й лякатися цих перевірок не варто.

- Як сказала одна бухгалтерка: «Я готова заплатили той штраф у 170 гривень, аби мені податкова знайшла той правильний код. Тому що торгово-промислова палата бере за знаходження правильного коду 500 чи 600 гривень», - жартує Людмила Шахно.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

18:15 22 червня 2018 р.

Український і польський міністри запланували сполучити потягом Львів і Люблін

Міністри інфраструктури України й Польщі домовилися про створення робочої групи для розробки оптимального залізничного сполучення між Любліном і Львовом.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 423

10:45 22 червня 2018 р.

На Львівщині розпочали жнива

Аграрії розпочали 21 червня обмолот озимого ячменю в Золочівському, Мостиському, Стрийському й Кам’янка-Бузькому районах.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 612

Останні новини

Львівський біг-бенд виступав на передовій операції Об’єднаних сил

Загиблий у Львові ром заробляв збиранням металу, – правозахисник

«Маму порізали за те, що захищала 10-річну дитину», – Садовий

Львівські «Карпати» перемогли в спарингу «Ниву»

У Львові задимілася електростанція

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Книга "Страсті Христові" про художника Василя Курилика

Рубрика: Культура

Кого підтримає Кремль на виборах-2019

Рубрика: Політика

«Міс Львів-2018» : 14 конкурсанток-фіналісток

Рубрика: Культура

Як смітник стає полігоном: співпраця ОМС і приватного інвестора

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-6-2018: імпорт товару і послуги

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу