Виборцям пропонують платити податки за місцем проживання, а не за місцем праці

20:33 20 жовтня 2015 р.

Коли в податковий кодекс були внесені зміни про мінімальну вартість землі, у Львові втратився сенс ведення виробничого бізнесу. Залишилося тільки торгувати.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Які корективи у виборчий процес внесла децентралізація влади?»,  що відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив кандидат до обласної ради від партії «Батьківщина» Зеновій Бермес.

За його словами, для Львова це був великий бізнес, бо територіальна громада втратила право впливати на ціну землі.

- Але ми очікуємо від реформи дуже багато, ми очікуємо, що будуть втілюватися якісь конкретні речі. В більшості ми говоримо про значення кількості сільрад, утворення громад навколо них. І не можемо говорити про конкретні речі, які мають йти далі, бо ми чекаємо на законодавство, - каже він.

На думку Зеновія Бермеса, у нас назбиралося дуже багато проблем.

- Бо мова йде про гроші і землю. Гроші – це податки, які будуть залишатися в громадах. Це буде залежати від можливостей та політиків, наділених тими грішми. А щодо землі, то дуже важливо, щоби територіальні громади мали право розпоряджатися тією землею, - каже він.

Також окремо політик зачепив питання приховування найголовнішого податку, який буде залишатися в розпорядженні територіальної громади, - податку з фізичних осіб.

- Через небажання сплачувати єдиний соціальний внесок, відбувається приховування цього податку, який має залишатися в громади.  Тому треба забрати мотивацію до тінізації, - каже Зеновій Бермес.

Натомість у його опонента, представника від ВО «Свобода» Любомира Мельничука, є вже вирішення цієї проблеми.

- У нас орієнтовно на 75% бюджет складається з податку з фізичних осіб. Він сплачується там, де зареєстроване підприємство. Ми пропонуємо зробити, як у багатьох раїнах Європи, щоби цей податок сплачувався за місцем проживання. Тому що там, де він проживає, там будують садок, там будують школу, а не в тому місці, де він працює. Дуже часто у нас люди працюють у великих містах, а проживають в маленьких населених пунктах. І ці маленькі населені пункти не мають змоги розвиватися, оскільки немає змоги платити зарплату навіть секретарці, - каже депутат місцевої ради.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:06 19 квітня 2021 р.

У Львові каву продаватимуть у багаторазові горнята, які витримують 3 тис використань (відео)

Уперше в Україні у Львові до Дня довкілля впроваджують новий сервіс заставного багаторазового горнятка для напоїв Zero Cup, співзасновником якого є Громадська організація Zero Waste Lviv. Послугою наразі можна скористатись в одній із мереж кав’ярень міста.

Рубрика: Економіка

13:43 19 квітня 2021 р.

У Львові не планують закінчувати опалювальний сезон

У Львові продовжується опалювальний сезон 2020-2021 р. Як розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, за прогнозами синоптиків суттєвого потепління наразі не передбачається.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу