ВР на 10-20% зменшила пенсії нардепам, прокурорам, суддям

15:43 12 травня 2014 р.


Фото: gorodok.bz

27 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким унесені зміни до низки законів, що стосуються, зокрема, і пенсійного забезпечення.

Про це інформує прес-служба ЛОДА.

Такі зміни внесені до ст.50-1 Закону України “Про прокуратуру”,  ст.37 Закону України ”Про державну службу”,  ст.20 Закону України “Про статус народного депутата  України”, ст.138 Закону України “ Про судоустрій і статус суддів”, ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

У зв’язку з цим, починаючи з 1 травня 2014 року, пенсії прокурорам і слідчим прокуратури, державним службовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування, військовослужбовцям, народним депутатам  призначаються у розмірі 70% суми їхньої заробітної плати (грошового забезпечення). До зазначеної дати  пенсії  вищевказаним категоріям громадян визначалися у розмірі 80%.
При цьому, урядовою постановою від 25 березня 2014 року №112  (чинна з 24 квітня 2014 року) внесені зміни до окремих нормативних актів щодо обчислення виплат (крім посадового окладу, надбавок за вислугу років та за  ранг,  спеціальне ( військове) звання) для розрахунку пенсій вищезазначеним категоріям громадян, а саме: визначення розміру таких виплат  здійснюється за будь-які 60 календарних місяців роботи (служби) підряд на вказаних посадах до звернення за пенсією ( звільнення зі служби).  Раніше  обчислення цих виплат   проводилось за 24 останні місяці.
Довічне грошове утримання суддів, які вийшли у відставку,  обчислюється з 1 травня 2014 року теж у розмірі 70% грошового  утримання судді (до цієї дати дана виплата, з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 03.06.2013 року, становила  90%  грошового утримання судді).

Крім цього, цим Законом, до стабілізації економічної ситуації в країні, зупинено дію частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Даною нормою  передбачено, починаючи з 1 березня поточного року, перерахунок раніше  призначених пенсій із застосуванням заробітної плати, з якої призначено  (попередньо  перераховано) пенсію, підвищеної на коефіцієнт, який  відповідає не менш як 20 відсоткам показника зростання  середньої  заробітної  плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, порівняно з попереднім роком.

Також внесені зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування з 1 липня 2014 року пенсій, розмір яких перевищує 10 тис. грн. на місяць. Такі пенсії оподатковуватимуться в частині, яка перевищує 10 тисяч грн.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», який набрав чинності 1 квітня 2014 року, передбачено, що пенсіонерам з числа військовослужбовців, у разі їх призову на військову службу під час мобілізації на особливий період до Збройних Сил України, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення виплата пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років.

dailylviv.com

До теми

19:24 26 жовтня 2020 р.

Пасічникам Львівщини скерували майже 10 млн грн дотації за бджолосім’ї

Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», у 2020 році з державного бюджету передбачено дотацію для пасічників, які утримують понад 10 бджолосімей.

Рубрика: Економіка

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу