Велика мобілізація потребує більших податків, у тому числі - на розкіш

17:42 2 лютого 2024 р.

Фото до новини

Обговорюють різні варіанти — від повернення прогресивної ставки ПДФО та податку на розкіш до додаткового стягнення ресурсів з місцевих бюджетів.

Приблизно 720 млрд грн українському бюджету обійдеться додаткова мобілізація, це дорівнює 22,5% усіх видатків. Про це заявила голова бюджетного комітету Верховної Ради України Роксолана Підласа у подкасті "Що з економікою", пише DailyLviv.com.

"Щоб мобілізувати від 400 до 500 тис осіб, лише на навчання, виплати та одяг потрібно 322 млрд грн. Ще 400 млрд грн треба на закупівлю та модернізацію військової техніки. 720 млрд грн додаткової потреби на рік — колосальна сума. Це близько 22,5% усіх наших видатків у 2024 році, і 41% видатків на оборону. 

Кошти міжнародних партнерів на потреби армії витрачати не можна. Тож йдеться лише про внутрішні ресурси. Збільшити їх на 40% за кілька місяців — дуже нетривіальна задача", 一 заявила Підласа. 

Як відомо, у 2023 році з розпорядження місцевих бюджетів вилучили «військове» ПДФО.

«За розрахунками Мінфіну у 2024 році до загальних фондів місцевих бюджетів надійде 462 млрд грн, в минулому році було 442 млрд грн. Доходи місцевих бюджетів 一 це ті внутрішні ресурси, які ми якраз можемо спрямовувати на потреби ЗСУ», — зазначила Підласа.

Вона також розповіла, що уряд може вдаватись до так званого ручного регулювання видатків місцевого бюджету.

Для покриття цих видатків обговорюють різні варіанти — від повернення прогресивної ставки ПДФО та податку на розкіш до додаткового стягнення ресурсів з місцевих бюджетів.

"Президент заявив, що НЕ бачить потреби в мобілізації 500 тисяч людей в 2024 році, - писала Роксолана Підласа у ФБ. - Водночас ще одна важлива річ, яку цитують менше: «Мобілізація - це також гроші. Ці фінанси точно не приходять від партнерів. Я хочу, щоб всі розуміли - заробітні плати військових дає український бюджет».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів