В України – переддефолтний рейтинг

23:37 17 лютого 2014 р.


Фото: chernivtsi.comments.ua

Пониження кредитного рейтингу України провідними рейтинговими агентствами свідчить, що вона перебуває в переддефолтному стані.

Таку думку в інтерв'ю "Голосу Америки" висловив економіст Назар Холод.

"Минулий рейтинг, який отримала Україна означав, що ситуація у країні мала певний ступінь ризику, але ще зберігався певний запас міцності. Теперішній кредитний рейтинг означає, що цього запасу міцності немає. Це вже останній щабель перед тим, як оголошувати дефолт", - відзначив економіст.

"Це ще не означає, що дефолт автоматично буде. Але це є сигнал для урядів інших країн, а також компаній, які працюють з українським урядом та компаніями, що країна перебуває на межі", - пояснив Назар Холод.

"Пониження рейтингу країни веде до автоматичного пониження рейтингів усіх національних компаній. Вони не можуть мати рейтинг, вищий за рейтинг країни. Це означає, що дорожчими стають кредити для національних компаній та страхування від ризиків; що зміниться ставлення іноземнимх партнерів".

Економіст зазначив, що рейтингові компанії прямо вказують, що перегляд рейтингу України у сторону зниження пов'язаний із політичною нестабільністю.

"Однак сказати, що Євромайдан привів до відставки уряду, а відтак до пониження рейтингу було би помилкою, адже те, що одна подія слідувала за іншою, ще не значить, що остання подія була спричинена тою, яка була перед нею", - заявив експерт.

Раніше Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило рейтинг платоспроможності України за зобов'язаннями в іноземній валюті на одну сходинку з "B-" до "CCC". Цей рівень також називають "сміттєвим".

Рейтингові агенції Standart & Poor's та Moody's також скептично оцінюють Україну.

dailylviv.com

До теми

19:12 23 січня 2021 р.

У ВР вимагають негайно перевірити Львівгаз через масові штрафи за нібито втручання споживачів у лічильники

Перший заступник голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у Верховній Раді України IX скликання Олексій Кучеренко звернувся до керівництва компанії РГК з пропозицією негайно з'ясувати ситуацію з масовими штрафами у Червонограді Львівської області і провести ретельну перевірку адекватності дій компанії Львівгаз.

Рубрика: Економіка

18:15 23 січня 2021 р.

Львівгаз виправдовується: щороку він виявляє лише плюс-мінус 300 втручань у лічильники

842 тисячі - загальна кількість споживачів АТ "Львівгаз". Щорічно виявляють 0,036% порушень від загальної кількості споживачів, запевняє голова правління АТ "Львівгаз" Тарас Китриш.

Рубрика: Економіка

16:08 23 січня 2021 р.

97% побутових споживачів в Україні будуть шоковані платіжками у лютому, - ексміністр ЖКГ

Населення мало би купувати газ за собівартістю його видобування плюс невелика рентабельність, але для цього треба обмежити апетити монополіста - НАК «Нафтогаз України».

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу