В Україні розпочали впровадження міжнародного номера банківського рахунку

16:24 5 серпня 2019 р.


Фото: finclub.net

5 серпня в Україні розпочалося введення міжнародного номера банківського рахунку «IBAN» відповідно до вимог стандарту «ISO 13616».

Старі номери рахунків клієнтів українські банки повинні змінювати на «IBAN» зі збереженням діючого номера аналітичного обліку. У період з 5 серпня до 31 жовтня грошові перекази можуть проводитися або з використанням «IBAN», або з використанням старих реквізитів. Але з 1 листопада перекази в національній та іноземних валютах, зокрема транскордонні, будуть можливі тільки при використанні «IBAN».

Номери платіжних карт не змінюються, а карти залишаються робочими. За стандартом «IBAN» номер рахунку складається з 29 букв і цифр, викладених в такій послідовності: код України – UA – дві букви; контрольний розряд – дві цифри; код банку – шість цифр; рахунок – довжина номера рахунку не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року – від п’ятьох до 14 символів, з 1 листопада 2019 року – від п’ятьох до 19 символів).

З 5 серпня до 31 жовтня клієнти банків в документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» і «Рахунок» в будь-яких варіаціях. У разі заповнення номера рахунку за стандартом «IBAN», в реквізиті «Код банку платника/одержувача» вказується нуль. Банки в цей період повинні приймати обидва види платежів.

Введення «IBAN» дозволить гармонізувати українське платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованої модернізації системи електронних платежів Національного банку. Завдяки стандарту «IBAN» клієнти банків зможуть уникнути помилок в реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах (більше не треба буде вказувати МФО та ЄДРПОУ банку одержувача/відправника платежу). НБУ планує введення стандарту «IBAN» для платежів з використанням «QR»-кодів.

Про це повідомляє «Finclub».

dailylviv.com

До теми

21:39 25 вересня 2020 р.

Метикують на трьох: львівський бізнесмен пояснив справжню «прозорість» тендерів від міської влади

Навіть розвинені міста США і Сингапуру живуть у кредит і нічого поганого у цьому немає. Але якщо у цивілізованих країнах світу кредитні кошти використовують для розвитку промисловості, інфраструктури, бізнес- стартапів в індустрії, освітніх проєктів, то у Львові левову частку позичених грошей банально «проїдають».

Рубрика: Економіка

21:20 25 вересня 2020 р.

Міська влада Львова бере в ЄБРР кредити під завищені відсотки, - депутат облради

Таке господарювання, вважає Богдан Гагалюк, перший заступник голови Львівської обласної ради, представник Народного Руху України, відлякує від Львова інвесторів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу