В Україні почали розробку нового Митного кодексу

20:47 4 березня 2024 р.

Фото до новини

Створено 15 експертних команд для написання нового Митного кодексу України, які мають підготувати на основі Митного кодексу ЄС.

Про це інформує Державна митна служба України, пише DailyLviv.com.

У Києві відбулася стартова зустріч керівництва Мінфіну та Держмитслужби із менеджментом Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM) та представниками Команд підтримки реформ Мінфіну та Держмитслужби щодо розроблення нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС. Підготовка документа спрямована на виконання вимог до України як країни-кандидатки на вступ до ЄС.

«Український вибір – це якнайшвидша євроінтеграція, тому ми посилюємо підготовчі процеси до вступу в ЄС у сфері митниці. Ця робота надважлива і непроста. Адже необхідно, з одного боку, дотримуватись європейських процедур, а з іншого – врахувати у новому Митному кодексі України реалії українського життя й потреби вітчизняного бізнесу. Водночас ми маємо забезпечити безперебійність роботи митниці: не можна допустити зупинку товарообігу чи руху через кордони ні на мить.  Основна робота за Мінфіном і Держмитслужбою: налагодження ефективності усіх процесів, впровадження, тестування і, як результат, отримання позитивного висновку Єврокомісії», – зазначив Юрій Драганчук і висловив вдячність європейським партнерам за постійну підтримку та готовність долучитись до створення нового митного законодавства України.

Також Юрій Драганчук повідомив про створення 15 експертних команд для написання нового Митного кодексу України, які мають підготувати на основі Митного кодексу ЄС базовий проєкт нового Митного кодексу України для його подальшого обговорення із залученням широкого кола експертів, представників громадськості та бізнесу.

“Враховуючи незворотний шлях євроінтеграції України, гармонізація нашого законодавства з європейським стала окремим блоком Національної стратегії доходів до 2030 року. Зараз ми розпочинаємо підготовку нового Митного кодексу України, який би охоплював усі основні положення законодавства ЄС у митній сфері», - зазначив в.о. Голови Держмитслужби Сергій Звягінцев.

«Одним із ключових завдань сучасної митниці є сприяння міжнародній торгівлі. Наближення до європейських практик спрощення митних формальностей і скорочення часу оформлення товарів сприятиме інтенсифікації експортно-імпортних операцій на українському кордоні. Це основні напрями, над якими ми будемо працювати під час розробки положень нового Митного кодексу. Тому ми розраховуємо на підтримку європейських партнерів», - наголосив очільник Держмитслужби. Він подякував європейським колегам за фахдопомогу як фахову, так і технічну, яку вони надають тривалий час.

Ключовий міжнародний експерт EU4PFM з питань митниці Вітяніс Алішаускас зазначив: «Наш проєкт підтримує митну реформу в Україні. Ми підтримували разом з іншими партнерами тактичні кроки з наближення українського митного законодавства до європейського крок за кроком, і зараз нам дуже приємно брати участь у народженні написання нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС. Будемо підтримувати експертами, які працюватимуть в робочих групах за напрямками, разом із експертами Команди підтримки реформ Мінфіну. Сподіваюся, до кінця року в нас, як результат, буде документ такої якості, який ми зможемо показати громадськості».

Координатором розробки нового Митного кодексу від Держмитслужби виступить заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов. Він зауважив: «Ми вже маємо успішні приклади спільної роботи з Мінфіном та міжнародними партнерами над великими проєктами, зокрема щодо оновлення Додатка XV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, вступу до Конвенцій про процедуру спільного транзиту та спрощення формальностей у торгівлі товарами. І я переконаний, що цей досвід дозволить успішно виконати поставлену задачу в рамках цього проєкту».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів