В «Укравтодорі» домагаються плати за проїзд фур автодорогами

12:12 7 листопада 2016 р.

Керівник Держагентства автомобільних доріг України Славомір Новак нагадав: «В Європі є святе правило – «Хто користується – той і платить».

Новопризначений в. о. голови Держагентства автомобільних доріг України («Укравтодору») Славомір Новак закликає ввести на автомобільних дорогах державного значення систему оплати за проїзд вантажного транспорту. Він пояснив: «В Європі є святе правило – «Хто користується – той і платить». І той, хто завдає найбільшої шкоди – платить. А хто більше знищує дорогу? Великі важкі автомобілі, які заробляють гроші на перевезення вантажу. Не було і не буде міністра транспорту, мага або чаклуна, який зуміє побудувати дорогу, яка під вагою вантажівки не знищується. Це абсолютно простий і технічно обгрунтований процес». 

Славомір Новак також вважає, що для збереження доріг також необхідно реалізувати систему вагового контролю на дорогах. Очільник «Укравтодору» зазначив: «Не може бути так, щоб вантажівка був перевантажений в три рази, тому що не існує технології створення доріг, які б витримували вантажівку вагою 120-150 тонн. Тому, що це буде знову цілеспрямована витрата грошей громадян».

Славомір Новак також повідомив, що вже обговорював це питання з представниками європейських установ, які приїжджали в Київ минулого тижня, зокрема, з компаніями «Welbank» і «Zib». Відтак, очільник «Укравтодору», за його словами, розраховує, що депутати Верховної Ради повинні нести відповідальність за ціле держава, а не тільки за партію, яка їх підтримує, і що вони візьмуться за голову і проголосують за це, тому, що немає іншого вибору».

Про це повідомили сьогодні, 7 листопада, в інформаційній агенції УНІАН, де також нагадали, що ідея введення плати за проїзд для вантажівок раніше неодноразово піднімалася міністерством інфраструктури. Крім того, в програмі дій уряду, затвердженої в березні цього року, задекларовано, що до кінця поточного року планується впровадити систему збору плати за проїзд з транспортних засобів масою понад 12 тонн автомобільними дорогами державного значення.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини